Najlepsza bielizna dla kobiet z wrażliwą skórą

Wybór bielizny wcale nie jest łatwy. Choć dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, to nie wszystkie fasony będą odpowiednie. I nie chodzi tu wcale o otarcia czy widoczność szwów pod dopasowanymi ubraniami. Problem pojawia się wtedy, gdy skóra źle reaguje na tkaninę, z której wyprodukowano bieliznę. Tych oznak nie można lekceważyć. Rozwiązaniem może okazać się na przykład body z bawełny organicznej.

Pokonaj alergię dzięki naturze

Tak naprawdę objawy alergii są zauważalne niemal natychmiast. Zaczerwienienia, podrażnienia czy wysypka to znak, że kobiece ciało źle czuje się w danej bieliźnie. Najczęściej to właśnie jej skład, a nie rozmiar, ma wpływ na to, że kobiety odczuwają dyskomfort. Popularne staniki, majtki czy koronkowe komplety wykonane są najczęściej ze sztucznych włókien. Poliester nie przepuszcza powietrza, co powoduje nadmierną potliwość. Często odpowiedzialny jest również za otarcia czy wypryski. Z racji tego, że bielizna ma kontakt z okolicami intymnymi i delikatną skórą piersi, należy postawić na jakość i sprawdzone materiały. Zaoszczędzenie kilku złotych na odzieży spodniej może kosztować nas dużo więcej. Infekcje i wyżej wymienione reakcje skórne nie są proste do wyleczenia i z pewnością utrudniają funkcjonowanie.

Zalety body z bawełny organicznej

Przede wszystkim jego cechą jest miękkość i wygoda. Bawełna ekologiczna charakteryzuje się mocnymi włóknami, dzięki czemu body będzie też wytrzymałe i posłuży przez wiele lat. Nie można zapominać, że ta tkanina gwarantuje przewiewność. Skóra nie będzie narażona na brak tlenu, co pozytywnie wpłynie na jej stan i wygląd.

Body z bawełny organicznej szczególnie zainteresuje kobiety borykające się z alergią bądź te, które są wegetariankami bądź wegankami. Produkcja bawełny eco nie bazuje na produktach odzwierzęcych i nie wykorzystuje też barwników pochodzenia zwierzęcego. Farbuje się ją tylko naturalnymi farbami. To także przyczynia się do braku negatywnych objawów ze strony ciała. Warto też wiedzieć, dlaczego nazwano ten rodzaj bawełny ekologiczną bądź organiczną.

Miej wpływ na środowisko

Tradycyjną bawełnę uprawia się na skażonych terenach. Nawożona jest chemikaliami, sztucznymi nawozami i pestycydami. One z kolei trafiają do gleby i wód gruntowych, skażając dużo większą powierzchnię, niż pole uprawne. Cierpią na tym rośliny i zwierzęta żyjące w takich warunkach. Nie można też pominąć faktu, że pracownicy zatrudniani przy zbieraniu i czyszczeniu bawełny są wyzyskiwani. Zakup takiego produktu tylko napędza ten nieetyczny i niszczycielski przemysł.

Jak rozpoznać ubrania z eco bawełny?

Oznaczenia są bardzo wyraźne i czytelne. Nie sposób nie rozpoznać body z bawełny organicznej czy innego rodzaju bielizny wykonanego z tego właśnie materiału. Na metkach zwykle można znaleźć napisy bawełna eco czy organic cotton. Przeważnie uwzględnione są też różne certyfikaty potwierdzające jakość ubrania. Taką odzież z powodzeniem można znaleźć w sieciówkach, gdyż coraz więcej sklepów wprowadza do asortymentu garderobę z tkanin naturalnych.

Poprzedni artykułSamobadanie piersi – jak samodzielnie badać piersi?
Następny artykułCzy warto nosić zegarek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj