Czy warto nosić zegarek?

Opinie na temat noszenia zegarków są różne. Dla jednych klasyczny czasomierz jest synonimem stylu i nie wyobrażają sobie, jak można obejść się bez niego. Ale są i tacy, który sądzą, że zegarek na rękę to przeżytek. Oto kilka argumentów, które udowadniają dobitnie, że zegarek wcale jednak nie jest złym rozwiązaniem!

Zegarek świadczy o stylu…

Zegarek to coś znacznie więcej niż tylko urządzenie, które wskazuje aktualny czas. Pomijając kwestię tego, że pełni znacznie więcej funkcji (bo o tym za chwilę szerzej), jest wyjątkową ozdobą. Dobrze dobrany, może jedynie dyskretnie dopełniać całości lub stanowić główny punkt stylizacji.

Choć dawniej zegarki stanowiły przede wszystkim kobiecą biżuterię (mężczyźni nosili zegarki kieszonkowe, co zmieniło się dopiero w czasie pierwszej wojny światowej), jest to świetny dodatek, który może wspaniale współgrać z męską kreacją. Wystarczy tylko właściwie dobrać zegarek do stroju i sytuacji, aby dać jasny przekaz otoczeniu – mamy styl!

Zegarek nie stanowi… narzędzia dekoncentracji!

Przeciwnicy czasomierzy sugerują, że jest to zupełnie niepotrzebny nikomu relikt przeszłości. Czym popierają swoją tezę? Głównie tym, że przecież obecnie mamy dostęp do wyjątkowo nowoczesnych smartfonów, które pełnią rolę swoistego centrum zarządzania absolutnie wszystkim – począwszy od pracy, a skończywszy na szeroko pojętej rozrywce. Trudno odmówić racji temu stwierdzeniu. Jest tylko jedno „ale”.

Otóż, zegarek na rękę nie doprowadzi do sytuacji, w której zdekoncentrujemy się i porzucimy ważne w danej chwili czynności. Gdy chcemy dowiedzieć się, która jest godzina, rzucamy okiem na czasomierz i wracamy do swoich zajęć. Z telefonem bywa różnie… Chcemy spojrzeć tylko na chwilę, ale często kończy się tak, że przepadamy na kolejne kilka minut (w najlepszym przypadku!), bo odkrywamy, że ktoś do nas dzwonił lub napisał, a to jeszcze przy okazji zrobimy kilka innych rzeczy, z płaceniem rachunków włącznie…

Zegarek jest bardziej funkcjonalny niż myślimy

To prawda! Jak już zostało nadmienione, zegarek zdecydowanie jest czymś więcej niż tylko urządzeniem, które ma za zadanie wskazać nam czas. Podobnie jak nowoczesny smartfon, może zaoferować wiele ciekawych i praktycznych funkcji. Doskonałym tego przykładem są niezawodne i wielofunkcyjne Casio zegarki.

Wśród owych funkcji można wymienić m.in. chronograf, kalendarz, bluetooth, krokomierz i wiele innych. Do tego nowoczesne czasomierze, jak Casio zegarki, cechują się doskonałą jakością wykonania i wodoszczelnością, są solidne i odporne na uszkodzenia.

Zegarek może uratować… reputację

Brzmi to może nieco pompatycznie, ale w istocie tak jest. Zegarek jest urządzeniem bardzo dyskretnym. Mając go na nadgarstku, w każdej chwili możemy rzucić na niego okiem, aby dowiedzieć się, która jest godzina. I co więcej, możemy zrobić to na tyle subtelnie, że nikt nie zauważy. Kiedy to się przydaje?

Naprawdę w wielu sytuacjach – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Siedząc na spotkaniu służbowym, niekulturalnie byłoby wyciągać telefon i skupiać na nim uwagę, odwracając tym samym uwagę od współpracowników czy ważnych klientów. Ale co zrobić, jeśli czas na goni i musimy poprowadzić spotkanie tak, aby zakończyć je w odpowiednim momencie i pędzić na kolejne? Wystarczy niespostrzeżenie zerknąć na zegarek!

Podobnie jest na gruncie prywatnym. Odwiedzając rodzinę i znajomych także musimy kontrolować czas. Po pierwsze dlatego, że sami mamy sporo spraw na głowie, a po drugie nie powinniśmy nadużywać ich gościnności.

Jak jasno wynika z powyższych przykładów, klasyczny czasomierz na rękę naprawdę warto mieć przy sobie! Wystarczy tylko dobrze go dobrać, a noszenie przyniesie nam same korzyści.

Poprzedni artykułNajlepsza bielizna dla kobiet z wrażliwą skórą
Następny artykułBawełna premium, czyli nowa jakość tkanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj