Wymagania i zgody potrzebne do otwarcia salonu fryzjerskiego

Aby otworzyć profesjonalny salon fryzjerski, nie wystarczą nam dobre chęci, wkład własny, wysokiej jakości meble fryzjerskie czy wyszkolony zespół stylistów fryzur. Należy bowiem spełnić szereg wymogów i zasad pozwalających nam na funkcjonowanie na rynku zgodnie z prawem. Jakie wymagania i zgody są potrzebne do otwarcia salonu? Jak otworzyć własną działalność i o czym pamiętać? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Jak założyć własny salon fryzjerski?

Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego niczym się nie różni od prowadzenia działalności gospodarczej innego gatunku. Należy zarejestrować działalność, znaleźć lokal spełniający wymogi sanepidu… i przygotować się na mnóstwo papierologii! Formalności z pewnością nie zabraknie, a stres potowarzyszy wam przez najbliższe tygodnie. Jak wygląda otwarcie salonu od strony prawnej? Co należy zrobić, jeszcze zanim przyjmiemy pierwszych klientów? O czym pamiętać i na, co uważać? Sprawdźcie koniecznie! Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik wspomoże was w podjęciu dobrej decyzji.

Jak zarejestrować salon fryzjerski?

Mnogość przepisów i zasad dotyczących założenia własnej działalności może nas niekiedy zniechęcić. Odpowiednie przygotowanie i zapoznanie się z pewnymi warunkami pozwoli nam uniknąć wszelkich trudności. Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest złożenie formularza CEIDG-1 w urzędzie miasta lub gminy. Należy umieścić tam wszelkie istotne dane, tj. nazwa i adres firmy, data rozpoczęcia działalności czy wybrana forma opodatkowania. Formularz ten jest jednocześnie wnioskiem o nadanie firmie numeru NIP i REGON oraz zgłoszeniem do ZUS-u i urzędu skarbowego. Jeżeli natomiast planujesz zatrudnić pracowników, konieczne jest bowiem zgłoszenie tego do ZUS-u oraz złożenie wniosku ZUA.

Meble do salonu fryzjerskiego

Wyposażenie i aranżacja wnętrza są niezbędnym elementem do otwarcia salonu fryzjerskiego. Aby móc świadczyć usługi fryzjerskie, należy odpowiednio wyposażyć salon i zadbać o poszczególne elementy. Bez tego ani rusz! W profesjonalnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć konsolety z dużym lustrem, wygodnych foteli, myjni fryzjerskiej czy sprzętów i akcesoriów niezbędnych do wykonywania świadczonych usług. Wygląd salonu jest niebywale istotny, gdyż ma znamienny wpływ na poczucie komfortu naszych klientów.

Obecnie królują nowoczesne, lecz w pełni funkcjonalne salony, które przyciągają nie tylko profesjonalnym podejściem do klienta, a także ciekawym wystrojem i estetyką. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, czy klienci powrócą do nas z uśmiechem na twarzy… Gdzie zaopatrzyć się w najwyższej jakości meble fryzjerskie? Zajrzyj koniecznie tutaj – https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Znajdziesz tam szereg różnorakich rozwiązań, w tym właśnie sprzęt elektryczny, kompaktowe myjnie fryzjerskie, podnóżki czy fotele fryzjerskie.

Sanepid

Prowadzenie własnego salonu fryzjerskiego nakłada na przyszłych właścicieli szereg zasad i obowiązków, bez których prowadzenie działalności nie będzie możliwe. Aby móc prowadzić salon należy w ciągu 14 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej złożyć wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z rozporządzeniem salon powinien znajdować się w osobnym lokalu bądź budynku. Co więcej, na właścicieli spada również obowiązek wydzielenia kilku stref, tj. poczekalnia, pomieszczenie socjalne, stanowisko pracy czy szatnia.

Kasa fiskalna

Jest to podstawa prowadzenia działalności tego rodzaju. Każdy pełnoprawny salon fryzjerski musi być w posiadaniu własnej kasy fiskalnej. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, mogą skorzystać wówczas ze specjalnej ulgi.

O czym musisz pamiętać?

Spełnienie wymogów i formalności to podstawa do założenia własnej działalności gospodarczej. Wynajem lokalu i aranżacja wnętrza to jedno… Zanim zdecydujesz się na otwarcie własnego salonu, zrób dokładny research. Czy wybrany lokal usługowy spełnia wymogi sanepidu? Czy wiesz, jakie wnioski musisz złożyć? Jakie terminy obowiązują przyszłych właścicieli? Tym sposobem nie tylko ułatwisz sobie cały proces, ale także zbliżysz się do długo wyczekiwanego otwarcia!

Poprzedni artykułIdealny Dzień Kobiet? Weekend w Spa!
Następny artykułPielęgnacja przedłużanych rzęs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj