Nowoczesne nakładki ortodontyczne – czym się wyróżniają?

Osoby uskarżające się na krzywy zgryz niegdyś miały do dyspozycji przede wszystkim klasyczny aparat ortodontyczny znany z metalowych zamków. Obecnie istnieje alternatywa, która odznacza się licznymi zaletami, zarówno pod względem efektów działania, jak i komfortu dla pacjenta. Jest to nakładka ortodontyczna Invisalign i jest innowacją w dziedzinie ortodoncji oraz wygodnym rozwiązaniem dla osób ją stosujących. Poznaj jej zalety oraz metodę działania.

Nakładka ortodontyczna:

  • Poznaj wyróżniki nakładek ortodontycznych, czyli metody Invisalign
  • Odkryj zalety noszenia nakładek ortodontycznych
  • Dowiedz się, jak przebiega leczenie przy użyciu nakładek

Nakładka ortodontyczna – czym się wyróżnia metoda Invisalign?

Nakładka ortodontyczna pozwala na przeprowadzenie leczenia ortodontycznego w wygodnej formie. Nakładka ortodontyczna, o której więcej dowiesz się na stronie: smilesclinic.pl/invisalign-przezroczyste-nakladki-prostujace-zeby/, to komfortowe i dyskretne rozwiązanie. Przezroczyste nakładki można samodzielnie zdejmować i zakładać. Stosując leczenie nakładkami powoli i systematycznie regulujesz wady zgryzu. Poprawia się nie tylko estetyka, ale i funkcje zgryzu.

Nakładka ortodontyczna nie ma w sobie ostrych elementów, jest gładka i prawie całkowicie niewidoczna. Nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej, pacjentowi, który zdecyduje się na zastosowanie tej metody, nie grozi też wysunięcie łuku czy odpadnięcie zamka. Wszelkie usterki związane z klasycznym aparatem ortodontycznym mogą odejść w niepamięć. Co więcej, za pomocą nakładek ortodontycznych regulowanie zgryzu odbywa się też szybciej.

Nakładka ortodontyczna Invisalign i jej zalety

Zastosowanie nakładek ortodontycznych ma wiele zalet, co sprawia, że staje się coraz popularniejsze. Podstawową zaletą ich stosowania jest wygoda. Nakładki są dopasowywane do uzębienia pacjenta, łatwe w zakładaniu oraz zdejmowaniu. Można je zdejmować na czas mycia zębów oraz posiłków. Dzięki temu nie trzeba stosować specjalnej diety pozbawionej na przykład krówek czy twardych orzechów. Tym, co wyróżnia nakładki ortodontyczne, jest również ich estetyka. Są przezroczyste, dzięki czemu prawie ich nie widać. Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem, a równocześnie korygować swój zgryz.

Wygoda pacjenta objawia się również tym, że nakładki mogą być samodzielnie zakładane oraz zdejmowane bez ingerencji ortodonty. Dzięki temu wizyty u ortodonty odbywają się rzadziej, a pacjent oszczędza czas oraz pieniądze. Wyróżnikiem tej metody leczenia zgryzu jest również wizualizacja planu leczenia, którą otrzymuje się na samym początku. To zastrzyk motywacji oraz zachęta do noszenia nakładek.

Jak przebiega leczenie z użyciem nakładek ortodontycznych Invisalign?

Leczenie przy użyciu nakładek ortodontycznych jest podzielone na kilka etapów. Na początku stosuje się diagnostykę, podczas której wykonywana jest tomografia komputerowa uzębienia, wyciski szczęki, zdjęcia cyfrowe oraz RTG. Dzięki zastosowaniu całego pakietu badań można precyzyjnie wykonać modele diagnostyczne wykorzystywane w dalszym leczeniu. Drugi etap to planowanie, czyli tworzenie komputerowego modelu uzębienia, a więc wspomnianą wcześniej wizualizację pozwalającą pacjentowi poznać efekt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Trzeci etap to już samo leczenie, czyli noszenie indywidualnych nakładek przez około 22 godziny na dobę. Pozostałe 2 poświęcone są na zjadanie posiłków oraz mycie zębów. Czwartym etapem są kontrole u ortodonty, które powinny być przeprowadzane co 6-8 tygodni. To rzadziej niż w przypadku noszenia klasycznego aparatu ortodontycznego. Piątym etapem jest natomiast retencja, czyli noszenie nakładek, które zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów. Ta faza jest niezbędna już po zakończeniu właściwego leczenia.

Kto może stosować nakładki ortodontyczne Invisalign? Praktycznie każdy. Szczególnie polecane są osobom dorosłym, ale istnieją również nakładki tworzone dla młodzieży. Nakładki ortodontyczne sprawdzą się zarówno u osób wymagających subtelnej korekcji zgryzu, jak i tych ze skomplikowanymi wadami. Leczenie jest przeprowadzane także u pacjentów ze stłoczonymi zębami, zgryzem głębokim, otwartym, krzyżowym oraz szparami międzyzębowymi. To stwarza liczne możliwości i nadzieję na prosty zgryz dla każdego.

Poprzedni artykułPolip szyjki macicy — przyczyny, objawy, leczenie
Następny artykułKrótka czy długa sukienka na wesele?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj