Praktyczne rozwiązanie do salonu? Wybierz zestaw stolików!

Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia pokoju dziennego. Bardzo często to właśnie wokół niego skupia się życie w tym pomieszczeniu. Stoliki kawowe są praktyczne, ale wpływają także na estetykę wnętrza. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są natomiast stoliki sprzedawane w gotowych zestawach. Sprawdź, jakie mają zalety!

Stolik kawowy i jego rola w aranżacji salonu

Nieduże zestawy stolików kawowych tworzą w salonie strefę idealną dla chwil relaksu lub przyjmowania gości. Na jego blacie można ustawić kawę lub herbatę, a także ulubione przekąski, którymi pragniemy uraczyć siebie i bliskie nam osoby. Ze względu na niewielki rozmiar stoliki kawowe doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacji małego, jak i większego salonu. Niektóre modele mogą posłużyć także jako dodatkowe miejsce do przechowywania, gdzie estetycznie ukryjemy przedmioty, z których korzystamy nieco rzadziej. Stoliki osadzone na koszach lub wyposażone w szufladki staną się więc również meblem o ukrytym przeznaczeniu. Nie bez znaczenia jest także rola dekoracyjna stolików kawowych, które mogą efektownie uzupełniać styl aranżacyjny wnętrza. Zwłaszcza, że do wyboru mamy zarówno klasyczne stoliki drewniane, jak i te industrialne z metalowymi nogami, glamour z marmurowymi blatami czy nawet rattanowe – doskonałe do wnętrz w stylu boho.

Zestawy stolików kawowych – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Kiedy salon staje się jednocześnie jadalnią, potrzebujemy większej powierzchni blatów użytkowych, na których ustawimy napoje i przekąski przygotowane dla naszych gości. To pierwsze zastosowanie rozsuwanych zestawów stolików kawowych – gdy zachodzi potrzeba, możemy wykorzystać każdy centymetr oferowanego przez nie miejsca. Komplety dwóch czy trzech stolików doskonale sprawdzą się również wtedy, kiedy jeden mały stolik nie prezentuje się korzystnie w stosunkowo dużym wnętrzu, a pokaźny stół znacząco przytłaczałby aranżację.

Zestawy okazują się wtedy odpowiednio lekkie pod względem swojego designu, a jednocześnie bardzo efektownie wypełniające dostępną przestrzeń. Zakup gotowego kompletu identycznych lub bardzo spójnie zestawionych ze sobą stolików to dobry sposób na uniknięcie dekoratorskiego błędu. Jeśli więc szukamy rozwiązania bezpiecznego i praktycznego – tego typu meble będą dla nas idealne.

Zestaw stolików – nie tylko do salonu!

Niektóre zestawy stolików są na tyle uniwersalne, że w razie potrzeby bez problemu oddzielimy je od siebie i wykorzystamy pojedynczy mebel również w innym pomieszczeniu. Mały stolik kawowy sprawdzi się w sypialni, gdzie można ustawić na nim na przykład lampkę nocną lub budzik. Mebel tego typu znajdzie zastosowanie także w przedpokoju – tutaj może pełnić funkcję ozdobną, wprowadzającą gości w styl aranżacyjny pozostałej części domu. Ponieważ stoliki z zestawów są lekkie, bez trudu przestawimy je w dowolne miejsce tam, gdzie będą akurat najbardziej potrzebne, nie tracąc przy tym jednocześnie na atrakcyjności wystroju.

Poprzedni artykułJak radzić sobie z upałami?
Następny artykułZdrowa żywność BIO dla całej rodziny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj