Praktyczne rozwiązanie do salonu? Wybierz zestaw stolików!

Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia pokoju dziennego. Bardzo często to właśnie wokół niego skupia się życie w tym pomieszczeniu. Stoliki kawowe są praktyczne, ale wpływają także na estetykę wnętrza. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są natomiast stoliki sprzedawane w gotowych zestawach. Sprawdź, jakie mają zalety!

Stolik kawowy i jego rola w aranżacji salonu

Nieduże zestawy stolików kawowych tworzą w salonie strefę idealną dla chwil relaksu lub przyjmowania gości. Na jego blacie można ustawić kawę lub herbatę, a także ulubione przekąski, którymi pragniemy uraczyć siebie i bliskie nam osoby. Ze względu na niewielki rozmiar stoliki kawowe doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacji małego, jak i większego salonu. Niektóre modele mogą posłużyć także jako dodatkowe miejsce do przechowywania, gdzie estetycznie ukryjemy przedmioty, z których korzystamy nieco rzadziej. Stoliki osadzone na koszach lub wyposażone w szufladki staną się więc również meblem o ukrytym przeznaczeniu. Nie bez znaczenia jest także rola dekoracyjna stolików kawowych, które mogą efektownie uzupełniać styl aranżacyjny wnętrza. Zwłaszcza, że do wyboru mamy zarówno klasyczne stoliki drewniane, jak i te industrialne z metalowymi nogami, glamour z marmurowymi blatami czy nawet rattanowe – doskonałe do wnętrz w stylu boho.

Zestawy stolików kawowych – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Kiedy salon staje się jednocześnie jadalnią, potrzebujemy większej powierzchni blatów użytkowych, na których ustawimy napoje i przekąski przygotowane dla naszych gości. To pierwsze zastosowanie rozsuwanych zestawów stolików kawowych – gdy zachodzi potrzeba, możemy wykorzystać każdy centymetr oferowanego przez nie miejsca. Komplety dwóch czy trzech stolików doskonale sprawdzą się również wtedy, kiedy jeden mały stolik nie prezentuje się korzystnie w stosunkowo dużym wnętrzu, a pokaźny stół znacząco przytłaczałby aranżację.

Zestawy okazują się wtedy odpowiednio lekkie pod względem swojego designu, a jednocześnie bardzo efektownie wypełniające dostępną przestrzeń. Zakup gotowego kompletu identycznych lub bardzo spójnie zestawionych ze sobą stolików to dobry sposób na uniknięcie dekoratorskiego błędu. Jeśli więc szukamy rozwiązania bezpiecznego i praktycznego – tego typu meble będą dla nas idealne.

Zestaw stolików – nie tylko do salonu!

Niektóre zestawy stolików są na tyle uniwersalne, że w razie potrzeby bez problemu oddzielimy je od siebie i wykorzystamy pojedynczy mebel również w innym pomieszczeniu. Mały stolik kawowy sprawdzi się w sypialni, gdzie można ustawić na nim na przykład lampkę nocną lub budzik. Mebel tego typu znajdzie zastosowanie także w przedpokoju – tutaj może pełnić funkcję ozdobną, wprowadzającą gości w styl aranżacyjny pozostałej części domu. Ponieważ stoliki z zestawów są lekkie, bez trudu przestawimy je w dowolne miejsce tam, gdzie będą akurat najbardziej potrzebne, nie tracąc przy tym jednocześnie na atrakcyjności wystroju.

Praktyczne rozwiązanie do salonu? Wybierz zestaw stolików!
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here