Jak zbudować masę mięśniową?

masa mięśniowa białko wegańskie

Coraz częściej kobiety doceniają mniej filigranowy, a bardziej rozbudowany typ kobiecej sylwetki – wyrzeźbiony brzuch, mocno zarysowane plecy i ramiona, a nawet umięśnione uda. Co za tym idzie – coraz więcej kobiet poszukuje sposobów na to, jak wzmocnić tkankę mięśniową i uwypuklić ją? To oczywiście praca na długie miesiące, ale zdecydowanie efekt będzie jej warty!

Jak ćwiczyć, żeby zbudować masę?

Trening wytrzymałościowy, zwany też cardio lub aerobowym, to ćwiczenia o wydłużonym czasie trwania, jednostajnym tempie i umiarkowanej intensywności. Są one najlepsze do lekkiego spalania tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim do poprawiania wydolności płuc i serca, czyli ogólnie pojętej kondycji. Bieganie, pływanie czy jazda na rowerze mogą nieznacznie poprawić parametry mięśni w stosunku do tkanki tłuszczowej, ale nie służą typowo do przyrostu masy mięśniowej. W tym celu należy wykonywać ćwiczenia oporowe. Poprzez konieczność używania siły do podnoszenia, pchania czy odwodzenia różnych ciężarów, mięśnie pogrubiają się, wzmacniają i rozbudowują. Jednocześnie spalana jest też tkanka tłuszczowa. Oznacza to, że jeśli chcesz mieć okrągłe pośladki, umięśnione ramiona i mocny brzuch, powinnaś wybrać się raczej na siłownię niż na fitness lub bieżnię.

Czy same ćwiczenia wystarcza? Nie da się ukryć, że aby organizm mógł produkować tkankę mięśniową i rozbudowywać tę istniejącą, musi mieć ku temu odpowiednie warunki. To znaczy, że należy dostarczać mu budulca – czyli białek o odpowiednim składzie aminokwasowym.

Jak powinna wyglądać dieta kobiety budującej masę?

Czy można stosować dietę redukcyjną, o niskiej kaloryczności, a jednocześnie budować masę wymagającą dużej podaży białka? Oczywiście. W tym celu należy zadbać o wyższą niż normalna podaż białka w swojej diecie. Nie zawsze można to osiągnąć poprzez standardowy jadłospis. Wynika to stąd, że bardzo trudno jest zbilansować jadłospis tak, aby był niskokaloryczny, a jednocześnie wysokobiałkowy. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy osoba odchudzająca się i robiąca jednocześnie masę, jest weganką lub musi stosować dietę bezmleczną z uwagi na nietolerancje pokarmowe.

W takim przypadku, aby udało się utrzymać niską kaloryczność diety i wysoką podaż białka ze źródeł roślinnych, trzeba sięgnąć po specjalne odżywki białkowe.

Białko wegańskie – po jakie suplementy warto sięgać?

Najlepiej sprawdza się białko wegańskie SlimMeNatural. To odżywka białkowa dla kobiet produkowana z nasion roślin strączkowych, a więc obfitych we wszystkie aminokwasy egzogenne potrzebne do budowy tkanki mięśniowej. Takie białko waniliowe pozwala łatwo przyrządzać bezmleczne, wegańskie posiłki, syci na długo, a więc sprzyja odchudzaniu. Jest również niskokaloryczne – jednak należy pamiętać, że wartość kaloryczną porcji takiej odżywki należy uwzględnić w swoim jadłospisie.

Odżywka białkowa, zbilansowana dieta pełna zdrowych, wysokojakościowych produktów oraz regularna aktywność fizyczna obejmująca przynajmniej dwa razy w tygodniu trening siłowy to bardzo przyjemny i łatwy sposób na szybkie osiągnięcie upragnionych rezultatów, czyli szczupłą kobiecą sylwetkę i pięknie zarysowane mięśnie!

Poprzedni artykułWózki dziecięce – czym kierować się podczas zakupów? Dowiedz się, o czym musisz pamiętać
Następny artykułBezpieczne produkty przy nietolerancjach pokarmowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj