Jak odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy jest estetyczny, trwały, stosunkowo prosty w aplikacji oraz pozwala wybierać z mnóstwa kolorów i wzorów. Poza licznymi zaletami ma też jednak niestety pewną wadę: może osłabiać płytkę paznokcia. Jak sobie radzić z tym niepożądanym efektem ubocznym?

Jak manicure hybrydowy działa na paznokcie?

Prawidłowa aplikacja, a następnie usuwanie lakieru hybrydowego nie powinny jednoznacznie wiązać się z uszkodzeniem płytki paznokcia. Jednak nawet odpowiednio stosowana lampa UV czy zmywacz do hybryd (zawierający w swym składzie m.in. aceton) powodują wysuszenie dłoni, a mechaniczne usuwanie resztek lakieru (nawet najbardziej delikatne) zawsze prowadzi do powstania mikrouszkodzeń. Jeśli osłabione w ten sposób paznokcie obciążysz ponownie, nie będą one miały okazji do odbudowania się, co po pewnym czasie doprowadzi do poważniejszych zniszczeń. Długotrwałe noszenie hybrydy może powodować np. odbarwienia. Lepiej jednak nie czekać, aż do tego dojdzie i reagować już na pierwsze oznaki osłabienia paznokci.

Jak zregenerować paznokcie osłabione hybrydą?

Jeśli po zdjęciu hybrydy zauważysz niepożądane zmiany, na kilka tygodni zrezygnuj z dalszej stylizacji. Paznokcie najlepiej wtedy krótko przyciąć oraz kilka razy dziennie nawilżać oliwką. Dobrze sprawdzą się również bogate w witaminy odżywki do paznokci, a także maski, które możesz przygotować samodzielnie, np. zalewając siemię lniane wodą lub mieszając żółtko jajka z odrobiną oliwy i soku z cytryny.

Osłabione paznokcie warto wzmacniać nie tylko zabiegami pielęgnacyjnymi, lecz także odpowiednią dietą. W tym celu włącz do swojego jadłospisu produkty takie jak np.:

  • Oliwa z oliwek, olej lniany,
  • Orzechy i nasiona,
  • Chude mięso, drób,
  • Nabiał, jaja,
  • Otręby, kiełki, siemię lniane.

Nie zapominaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu – wypijaj ok. 1,5–2 l płynów dziennie.

Zróżnicowaną gamę produktów do pielęgnacji paznokci znajdziesz w sklepie internetowym Eveline.pl. Wybierz odpowiednie kosmetyki i zadbaj o osłabione hybrydą paznokcie już dziś.

Poprzedni artykułCo zobaczyć na zachodzie USA?
Następny artykułPłytki na podłodze- czy tylko w łazience?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj