Dieta pudełkowa – kto powinien skorzystać?

Świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowego odżywiania jest na coraz wyższym poziomie. Konsumenci czytają etykiety, wybierają nieprzetworzone produkty i spożywają więcej warzyw i owoców. Niestety przygotowanie pełnowartościowych posiłków ze świeżych składników jest czasochłonne. Wiele osób pomimo braku czasu nie chce rezygnować ze zdrowego odżywiania. Rozwiązaniem tej sytuacji jest dieta pudełkowa. Możliwość wyboru kaloryczności posiłków i typu diety sprawia, że ten sposób odżywiania cieszy się coraz większą popularnością. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kto najczęściej korzysta z diety pudełkowej?

Pierwszą grupą, która korzysta z diety pudełkowej są osoby aktywne zawodowo. Wiele z nich pracuje w tak zwanym nienormowanym czasie pracy. Szybkie tempo życia, w połączeniu z dodatkowymi aktywnościami typu siłownia, fitness, basen czy joga sprawiają, że brakuje wolnej chwili na zrobienie zakupów i przygotowanie posiłków. Kto jeszcze korzysta z takiego rozwiązania?

  • Dieta pudełkowa jest również wybierana przez osoby chcące pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Aby cały proces odchudzania był efektywny, przede wszystkim trzeba dokładnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Kolejnym krokiem jest wejście w tak zwany deficyt kaloryczny i regularne uprawianie aktywności fizycznej. Takie połączenie gwarantuje upragnione rezultaty już po kilku tygodniach.
  • Wybierają ją także osoby, które chcą zachować aktualną wagę lub powiększyć masę mięśniową. Wówczas najlepiej sprawdzi się plan żywieniowy zawierający dodatkową porcję białka, niezbędnego do budowania tkanki mięśniowej.
  • Catering wybierają również osoby poszukujące lekkostrawnych posiłków. W tym przypadku dobrą opcją jest np. dieta typu paleo.

Z diety pudełkowej korzystają także wegetarianie. Posiłki bez mięsa jak najbardziej mogą być smaczne, syte i pożywne. Z kolei plan żywieniowy typu flexitarian zawiera dużą ilość warzyw i owoców oraz okazyjnie posiłki mięsne.

Najważniejsze zalety diety pudełkowej

Wszystkie posiłki wchodzące w skład planu żywieniowego są przygotowywane ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych składników. Jest to niezwykle istotne nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również wartości odżywcze. Ponadto dieta pudełkowa jest bardzo urozmaicona. Nie ma mowy o spożywaniu tych samych posiłków. Urozmaicony jadłospis zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Wszystkie dania są dostarczane razem. Takie rozwiązanie sprawia, że można dokładnie zaplanować godziny spożywania posiłków.

Poprzedni artykułKiedy warto stosować korzeń maca?
Następny artykułProjektowanie przestrzeni wspólnych – jak podejść do urządzania salonu i kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj