Rolety Dzień Noc – 3 powody, dla których warto je zamontować w naszym mieszkaniu

Dekoracja okna ma przede wszystkim być praktyczna, dlatego najczęściej na oknach zawieszamy firanki i zasłonki. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy się trzymać tradycyjnego stylu. Jednakże, gdy wolimy nowoczesne rozwiązania, lepszym pomysłem mogą być rolety – w tym bardzo popularne typu Dzień i Noc. Takie rozwiązanie zastępuje zarówno firany, jak i zasłony. Jak to możliwe?

Bezinwazyjny montaż

Jedną z zalet rolet typu Dzień Noc jest ich bezinwazyjny montaż. Nie trzeba używać karnisza jak wypadku firan – wystarczy rolety zamontować bezpośrednio na samej ramie okiennej, co nie wymaga nawet wiercenia otworów. System rolety oparty jest o zaczepy, które nie uszkadzają ramy okiennej, więc nawet po zdjęciu rolety nie pozostanie po niej ślad.

Bardzo duży wybór rolet typu Dzień Noc znajdziemy tutaj: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html. Można od razu zobaczyć na zdjęciach produktów, w jaki sposób są one zamontowane. System żyłkowy rolet pozwala na utrzymanie materiału w miejscu oraz regulacji paneli, które zapewniają dostęp światła lub całkowicie osłonią okno.

Rolety Dzień Noc – jedno rozwiązanie – dwie funkcje

Rolety już od dawna są dość popularne, jednak rolety Dzień i Noc stały się prawdziwym hitem. Kolejnym powodem, dla którego warto je zamontować w mieszkaniu jest ich funkcjonalność. Przy tradycyjnych roletach możemy użyć jednej płachty materiału, która opada w dół i osłania okno do wysokości przez nas wyznaczonej. Wybierając model Dzień i Noc możemy jeszcze lepiej kontrolować, jaką część okna zasłaniamy.

Rolety Dzień i Noc podzielone są na pasy, które mogą odsłaniać sporą część okna. Można zasłonić okno co drugim pasem w funkcji na dzień lub wszystkimi pasami w funkcji na noc. W ten sposób osłaniamy okno częściowo lub całościowo w zależności od tego, czego akurat oczekujemy. Gdy dzień jest bardzo słoneczny i chcemy tylko zredukować ilość wpadającego światła, zasłonięcie co drugiego pasa będzie wystarczające. W pomieszczeniu wciąż będzie jasno, ale słońce nie będzie już tak mocno przeszkadzać. Z kolei wieczorem możemy zasłonić wszystkie pasy rolety i cieszyć się zaciemnionym pomieszczeniem. Mając dwie funkcje w jednej rolecie można z powodzeniem powiedzieć, że ten produkt świetnie zastępuje firany i zasłony.

Nowoczesna i stylowa dekoracja

Szukając rozwiązania, które będzie pasować do wnętrza można się zastanawiać, czy lepiej wybrać rolety, czy może postawić na tradycyjne rozwiązanie jak firany i zasłony. Zdecydowanie rolety okienne są bardziej nowoczesnym rozwiązaniem! Dodatki dopasowane do ogólnego stylu wykończenia mieszkania zawsze są najlepszym wyborem. Gdy cała koncepcja wnętrza opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach i kolorach, takie rolety będą pasować najlepiej.

Rolety Dzień i Noc w ofercie Karnix występują w bardzo dużej gamie kolorystycznej. Można je zatem wprowadzić jako element, który podkreśli styl wnętrza albo też stanie się niewidoczny i się z nim zgra. Przykładowo, gdy mamy jasno beżowe ściany, możemy kupić roletę w takim samym kolorze i wówczas we wnętrzu nie będzie się odznaczać. Dzięki temu nie będzie nam wizualnie przeszkadzać, gdy wybraliśmy koncept romantyczny, eklektyczny, a nawet jeden z tradycyjnych. Możemy też zdecydować się na kontrastowy do reszty otoczenia kolor i ożywić całą aranżację w ten prosty sposób.

Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to, że rolety możemy łatwo zmienić, gdy znudzi nam się dotychczasowy efekt i chcemy zmienić styl pomieszczenia!

Poprzedni artykułProblemy z nietrzymaniem moczu? Można je skutecznie leczyć!
Następny artykułHuśtawki ogrodowe i relaks w ogrodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj