Profesjonalne sprzątanie – jak wybrać miotłę do sprzątania podłóg?

Sprzątanie jest coraz łatwiejsze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, posprzątanie swoich czterech kątów odbywa się coraz szybciej i łatwiej. Usuwanie zanieczyszczeń z blatów, podłóg, półek, a także trudno dostępnych miejsc, przestaje być uciążliwym obowiązkiem. Dobór odpowiednich narzędzi do sprzątania jest niezwykle ważny, a szczególne znaczenie odgrywa w przypadku firm sprzątających. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać profesjonalną miotłę do sprzątania dużych powierzchni płaskich oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Dobra miotła – czyli jaka? Najważniejsze kryteria oceny przydatności miotły

Jak rozpoznać dobrą miotłę do sprzątania podłogi? Na pierwszy rzut oka, wydaje się to prostym zadaniem. Każdy z nas miał okazję zamiatać podłogę, więc w rezultacie – każdemu wydaje się, że zna się na miotłach. Tymczasem, wśród dostępnych mioteł znajdziemy wiele najróżniejszych modeli i rodzajów, różniących się nie tylko ceną i wyglądem, ale także konstrukcją i użytymi do jej produkcji materiałami.

Należy więc podkreślić – poszczególne miotły mogą wykazywać zupełnie różny poziom przydatności w czasie sprzątania. Dlatego przystępując do zakupu, warto zwrócić uwagę na następujące najważniejsze parametry.

Pierwszym jest kwestia zastosowanego w miotle włosia. Wśród tych dostępnych znajdziemy zarówno miotły, których szczotki zostały wykonane z włosia syntetycznego, jak i naturalnego. Do tej ostatniej grupy zaliczyć należy przede wszystkim włosie świńskie, które jest na tyle wytrzymałe i sztywne, że nadaje się do zamiatania płaskich powierzchni. Stosuje się je szczególnie chętnie w przypadku powierzchni delikatnych, wrażliwych, które mogłyby ulec zbyt łatwo zarysowaniu w przypadku stosowania mioteł z włosiem syntetycznym.

Trzonek miotły – wygodny i statyczny

Trzonek miotły tworzy zazwyczaj podłużny, drewniany kij. Przyglądając się poszczególnych dostępnym miotłom, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech trzonka. Przede wszystkim – powinien być wykonany z materiałów trwałych, które nie ulegają zbyt łatwo uszkodzeniom. Najchętniej wybierane jest drewno lub materiały syntetyczne. Te ostatnie mogą być jednak zgubne – decydując się na syntetyczny trzonek, należy zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt elastyczny. W innym wypadku może ulec wygięciu podczas zbyt dynamicznego zmiatania.

Długość trzonka jest równie ważna. Do wykonywania bardziej dynamicznych zadań – takie jak szybkie sprzątanie dużej powierzchni – lepiej przyda się miotła z długim kijkiem. Kij krótki jest wygodny w przypadku sprzątania zabrudzeń miejscowych, zgarniania odpadków lub docierania do trudno dostępnych miejsc. W miotły z różnym typem trzonka zaopatrzyć się możesz na stronie sklep.york.pl.

Miotły gumowe i miotły brzozowe

Miotły gumowe stosuje się przede wszystkim w takich pomieszczeniach jak salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony piękności. Nadają się przede wszystkim do usuwania dużej ilości nagromadzonych na podłodze zanieczyszczeń, także tych o charakterze organicznym.

Miotły brzozowe to natomiast tradycyjne miotełki, wykonane z tak zwanych witek brzozowych. Dzięki zastosowaniu tego materiału stają się one skutecznym narzędziem pracy w ogrodzie, na trawniku oraz innych miejscach ulokowanych na zewnątrz. Skutecznie pomagają w zamiataniu liści oraz innych zanieczyszczeń natury organicznej, pojawiających się w ogrodzie.

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułTOP 5 – najlepsze odżywki do włosów
Następny artykułNaturalne? Ależ oczywiście, że tak…!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj