Sól himalajska – jakie jest jej zastosowanie?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór soli o różnych właściwościach. Szczególnym ich rodzajem jest sól himalajska. Posiada ona właściwości, które wyróżniają ją na tle pozostałych, dlatego warto poznać ją bliżej. Jakie ma zastosowanie sól himalajska? Odpowiadamy!

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska to rodzaj soli kamiennej o charakterystycznym różowym zabarwieniu. Pochodzi ona z pakistańskiego regionu Pendżab, gdzie znajduje się kopalnia soli Khewra. Swój kolor zawdzięcza dużej zawartości składników mineralnych i tlenku żelaza. Do najważniejszych pierwiastków mineralnych, które znajdują się w jej składzie, zaliczyć można sód, potas, magnez, chrom, selen i wapń.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska cechuje się wysokim poziomem czystości, co oznacza, że nie zawiera zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska. Reguluje ona ciśnienie krwi i gospodarkę wodną organizmu oraz wspomaga leczenie układu oddechowego. Korzystnie wpływa na stan skóry i wpływa łagodząco na różnego rodzaju infekcje gardła. Sól himalajska wykazuje właściwości regenerujące mięśnie i wzmacniające organizm. Jest stosowana podczas leczenia przeziębień. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz wspiera pozbywanie się toksyn z organizmu.

Jakie jest zastosowanie soli himalajskiej?

Sól himalajska znajduje swoje zastosowanie w kuchni. Możesz jej używać zamiast tradycyjnej przyprawy jako dodatek do mięs, kasz, ziemniaków czy sałatek. Często bywa ona dekoracją potraw przygotowywanych przez szefów restauracji. Stosuje się ją również jako dodatek do kosmetyków. Sól himalajską, którą znajdziesz w ofercie https://kosmetykinaturalnejustnature.pl/ możesz wykorzystać do przygotowania kąpieli, złuszczających peelingów i okładów. Doskonale sprawdzi się ona również jako dodatek do płukanek solankowych. Kąpiele z dodatkiem tej odmiany soli wygładzają skórę, relaksują i koją. Często zaleca się je w rekonwalescencji podczas leczenia urazów i stłuczeń. Sól himalajską można stosować także do inhalacji dróg oddechowych.

Sól himalajska to produkt, który doskonale odnajdzie się w kuchni i nie tylko. Ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też warto mieć ją pod ręką i korzystać z jej wspaniałych właściwości.

Poprzedni artykułJaki topper na tort weselny wybrać?
Następny artykułJakie sukienki na komunię wybrać? Poznaj 2 modne propozycje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj