Rewitalizacja i odmłodzenie skóry – czyli zabiegi anty-aging

Skóra twarzy jest niezwykle delikatna i wrażliwa trzeba więc o nią dbać starannie, by oznaki starzenia się nie były widoczne. Kremy, czy peelingi nie zawsze dają oczekiwane efekty. W takich sytuacjach warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej rewitalizujące i odmładzające skórę. Sprawdźmy, co oferują profesjonalne gabinety kosmetyczne i z czego warto skorzystać.

Mezoterapia igłowa – skuteczne zabiegi na twarz i ciało

Jednam z najpopularniejszych zabiegów rewitalizujących i odmładzających skórę, nie tylko twarzy, ale również całego ciała i głowy, jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę za pomocą cieniutkich igiełek cennych substancji odżywczych. Taki koktajl zawiera takie składniki jak:

  • witaminy, A, B oraz C,
  • aminokwasy,
  • kwas hialuronowy,
  • koenzymy L-karnitynę lub kofeinę,
  • nukleotydy,
  • wyciągi tkankowe,
  • oligoelementy – czyli pierwiastki śladowe, między innymi żelazo oraz cynk, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów biologicznych w organizmie.

Warto podkreślić, że każda mieszanka, jej skład oraz proporcje są dobierane indywidualnie do potrzeb, rodzaju skóry, czy typu wykonywanego zabiegu. Dzięki takiemu koktajlowi mezoterapia igłowa doskonale wpływa na różnorodne procesy w organizmie, między innymi przyspiesza procesy związane z syntezą kolagenu, spalaniem energii oraz pobudza mikrokrążenie w tkance skórnej. W efekcie skóra odzyskuje równowagę i szybciej się regeneruje, staje się zdrowsza, gładsza i bardziej elastyczna.

Zaletą mezoterapii igłowej jest fakt, że może być stosowana na całym ciele, również na skórze głowy. Umożliwia to nie tylko skuteczną walkę z cellulitem, ale również z problemami słabych i wypadających włosów.

Zabiegi laserowe – fotoodmładzanie skóry

Najpopularniejszym zabiegiem laserowym anty-aging jest laserowy lifting skóry. Zależnie od metody oraz użytej głowicy, można wyróżnić trzy typy liftingu różniące się intensywnością efektu oraz czasem rekonwalescencji, które są również zależne od stopnia zaawansowania procesów stowarzyszeniowych. Zabieg polega na stymulacji fibroblastów do aktywności i produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu skóra twarzy staje się jędrna, a zmarszczki zostają zniwelowane.

Laserowy lifting twarzy jest najlepszą alternatywą dla skalpela chirurgicznego. Wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, a nie ogólnego, jak w przypadku chirurgii plastycznej. Dodatkowo rekonwalescencja po takim liftingu jest znacznie szybsza, a sam zabieg jest bezpieczny i nie daje efektów ubocznych.

Laser w medycynie estetycznej to również doskonałe narzędzie pozwalające na szybkie i skuteczne usunięcie przebarwień, powstających w wyniku nagromadzenia się melaniny. Umożliwia również zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych, które z czasem pojawiają się na skórze, szczególnie wrażliwej.

Peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja – zabiegi kosmetyczne odświeżające i odmładzające

Nie zawsze jest konieczność sięgania po specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Co więcej, nie każdy może z nich korzystać z różnych powodów. W takiej sytuacji można wybrać łagodniejsze, ale dające również dobre efekty zabiegi oferowane w alonach kosmetycznych, takie jak peeling kawitacyjny, czy mikrodermabrazja. Na czym one polegają i jakie dają efekty?

Peeling kawitacyjny wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Wykorzystują ultradźwięki, które na wilgotnej skórze powodują powstawanie mikropęcherzyków, a następnie ulegają rozpadowi. W efekcie dochodzi do rozbicia starych komórek naskórka, poprawienia mikrokrążenia i pobudzenia naturalnych procesów odnowy. Dzięki temu skóra jest bardziej nawilżona i promienna. Peeling kawitacyjny należy łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi skóry.

Mikrodermabrazja to mikropeelling wykorzystujący kontrolowany strumie kryształków. Zależnie od zastosowanego materiału do złuszczania:

  • mikrodermabrazja diamentowa – jest obecnie najbardziej popularna, wykorzystuje głowice diamentowe;
  • mikrodermabrazja korundowa – bazuje na kryształkach tlenku glinu;
  • mikrodermabrazja tlenowa – wykorzystuje tlen oraz sól fizjologiczną.

Zabiegi mikrodermabrazji dotleniają i odżywiają skórę, poprawiają kolor oraz elastyczność skóry, oczyszczają i odblokowują pory.

Poprzedni artykułWybieramy podkład na wiosnę!
Następny artykułIdealny Dzień Kobiet? Weekend w Spa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj