Bezpieczna przyszłość? Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech!

W dzisiejszych czasach wszyscy szukamy pracy, która zapewnia nam stabilną perspektywę. Jednym z częstych wyborów staje się praca w opiece w Niemczech. Dlaczego zawód opiekunki osób starszych zyskuje taką popularność? Przede wszystkim jest to szansa na dobre zarobki. Dużym plusem jest także bogaty rynek ofert pracy. W Niemczech liczba seniorów zbliża się powoli do 20 milionów. Co oznacza, że w krótkim czasie profesjonalnej opieki będzie potrzebowało mnóstwo osób. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o zawodzie opiekunki.

Jak dostać pracę w opiece?

Opieka osób starszych wielu osobom wydaje się bardzo łatwym zawodem. To wrażenie jest jednak pozorne. Zawód opiekunki czy opiekuna seniora wymaga przede wszystkim predyspozycji osobowościowych. Poszukiwane są osoby empatyczne, wrażliwe i cierpliwe. Dobry opiekun musi być w stanie odpowiadać na potrzeby seniora. Nie może też zrażać się objawami pojawiających się w wieku starszym chorób. Do podjęcia współpracy z agencją opiekuńczą potrzebne będą dwie podstawowe umiejętności. Pierwsza to znajomość języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Opiekunka powinna też posiadać doświadczenie w zawodzie. Pamiętaj, że nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy praktyka w opiekowaniu się na przykład kimś z Twoich bliskich.

Z czasem możesz pomyśleć o rozwinięciu swoich kompetencji. A co za tym idzie – uzyskaniu lepiej płatnych zleceń. Niemieckie rodziny bardzo cenią sobie wysokie umiejętności językowe. Wiele opiekunek decyduje się również na zawodowe kursy. Popularne wybory to: kurs pierwszej pomocy, kurs z bezpiecznego transferu seniora i inne branżowe kursy dotyczące opieki. Dodatkowym atutem jest również wykształcenie medyczne, np. pielęgniarskie.

Gdzie znaleźć dobrą pracę w opiece seniora?

Wybierając agencję opiekuńczą zwróć uwagę przede wszystkim na umowę i warunki pracy. Warto przejrzeć ofertę liderów w branży opiekuńczej i zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jedną z agencji często polecanych przez opiekunki jest Veritas Opieka. Firma od wielu lat zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów. Dlaczego kompleksową? Ponieważ doświadczeni specjaliście Veritas Opieka prowadzą kandydatów od procesu rekrutacji aż do zakończenia zlecenia. Agencja stawia na indywidualne podejście, dbając zarówno o dobro seniora, jak i opiekunki. 

Veritas Opieka proponuje wysokie stawki bazowe – średnio 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia pensji poprzez bogaty system premii i bonusów. Agencja zapewnia legalną umowę i wyłącznie zweryfikowane zlecenia. Opiekunka nie musi martwić się również o dojazd. Wystarczy się spakować i dotrzeć w umówione miejsce na czas. Veritas Opieka zapewnia obustronny bezpłatny przejazd. Przez cały okres zlecenie jesteś pod opieką doświadczonych specjalistów. Do dyspozycji opiekunów pozostaje koordynator wyjazdu oraz całodobowa infolinia. Szukasz bezpiecznej pracy w Niemczech? Sprawdź oferty pracy w opiece w firmie Veritas Opieka: praca w opiece Niemcy

Poprzedni artykułRudy kolor wraca do łask – poznaj najmodniejszą koloryzację w tym sezonie
Następny artykułJak opiekunka w Niemczech radzi sobie z nieśmiałością?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj