Na co można dostać dofinansowanie z PFRON w roku 2020?

Komfortowe platformy schodowe, mobilne schodołazy i praktyczne podnośniki pionowe – to tylko część urządzeń, na które otrzymasz finansowe wsparcie ze środków PFRON. Jakie jeszcze windy do likwidacji barier możesz kupić za ułamek ceny dzięki dofinansowaniu dla niepełnosprawnych? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Na co przeznaczyć dotację z PFRON dla niepełnosprawnych?

Poruszasz się na wózku inwalidzkim, a w Twoim miejscu zamieszkania znajdują się schody, które przeszkadzają Ci w swobodnym przemieszczaniu się? Jeśli tak, to pomyśl o wykorzystaniu dofinansowania dla niepełnosprawnych na zakup komfortowej platformy przyschodowej. Możemy ją zamontować zarówno na zewnątrz budynku, jak i na schodach wewnętrznych – prostych, krzywoliniowych oraz zabiegowych. Platforma schodowa porusza się tuż nad stopniami, dlatego zajmuje mniejszą powierzchnię niż pozostałe windy dla niepełnosprawnych. Jej obsługa jest intuicyjna, a poruszanie się pomiędzy piętrami nie wymaga żadnego wysiłku. Jeśli przeznaczysz dofinansowanie PFRON na zakup platformy dla niepełnosprawnych, zyskasz wygodę oraz samodzielność w pokonywaniu schodów.

Skorzystaj z pomocy w zakupie windy krzesełkowej

Zamontowanie platformy na bardzo wąskich schodach może nie być możliwe – w takiej sytuacji rozważ założenie taniego krzesełka schodowego. Choć jest ono przeznaczone głównie dla seniorów mających trudności z przemierzaniem stopni, to korzystają z niego także osoby na wózkach inwalidzkich. Przeznaczenie dofinansowania do windy na krzesło schodowe będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli potrafisz przenieść ciężar ciała z wózka na siedzisko.

Dotacja z PCPR – na podnośnik pionowy i windę domową.

Na co jeszcze można przeznaczyć dofinansowanie z PFRON w roku 2020? Na przykład na zakup podnośnika pionowego, który pozwala zniwelować różnicę w wysokości poziomów sięgającą 3 metrów. Jeżeli poruszasz się na wózku inwalidzkim i mieszkasz na niskiej kondygnacji w bloku, możesz zamówić założenie podnośnika dla niepełnosprawnych przy balkonie. Dzięki temu ominiesz schody oraz wysokie progi i wjedziesz do swojego pokoju bezpośrednio przez balkon. Jeśli natomiast mieszkasz w mieszkaniu dwupoziomowym lub domu jednorodzinnym, rozważ zamontowanie komfortowej i cichej windy TRIO. To eleganckie urządzenie ułatwi życie Tobie i Twojej rodzinie – nadaje się bowiem do przewożenia osoby na wózku inwalidzkim lub 3 pasażerów.

Dofinansowanie PFRON – sposób na tani zakup schodołazu

Windy dla niepełnosprawnych stanowią szansę na odzyskanie samodzielności w poruszaniu się, ale tylko w Twoim miejscu zamieszkania. Jeśli często podróżujesz lub prowadzisz aktywny tryb życia, to nieocenioną pomocą w pokonywaniu barier architektonicznych będzie dla Ciebie schodołaz. Ten składany, mobilny transporter pozwoli Ci przemieszczać się między piętrami w niemal każdym budynku. Schodołaz to uniwersalny sposób na transportowanie pomiędzy kondygnacjami osoby na wózku inwalidzkim, lecz jego obsługa wymaga pomocy opiekuna. Jeżeli uzyskasz maksymalną wysokość dofinansowania z PFRON dla niepełnosprawnych, czyli 95% wartości urządzenia, będziesz mógł kupić schodołaz już za kilkaset złotych.

Jak otrzymać dofinansowanie do windy?

Aby uzyskać dotację, wypełnij wniosek, skompletuj załączniki i złóż dokumentację w PCPR-ze, MOPS-ie lub MOPR-ze odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania. Wcześniej jednak skontaktuj się z nami, żeby bezpłatnie otrzymać kosztorys oraz fakturę pro forma, będące załącznikami do wniosku o dofinansowanie PFRON. Chętnie odpowiemy też na Twoje pytania i pomożemy Ci wybrać urządzenie, które najskuteczniej zlikwiduje bariery w Twoim domu. Czekamy na Twój telefon!

Skontaktuj się z ekspertami z firmy Windy Schodowe, dzwoniąc pod nr:

+48 606 686 002 | +48 787 986 002 | +48 692 44 94 74

lub wysyłając e-mail na adres: info@winda-na-schody.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Poprzedni artykułAktówka – idealna torba na laptopa?
Następny artykułJak ubrać niemowlaka latem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj