Z jakich usług mogą korzystać posiadacze prywatnych abonamentów medycznych?

Prywatny abonament medyczny może być bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, która, nawet pomimo opłaconej składki zdrowotnej na NFZ, woli korzystać z prywatnych gabinetów. Jakie usługi wchodzą w skład takich abonamentów?

Dzisiaj coraz więcej prywatnych przychodni oferuje swoim pacjentom abonamenty medyczne. Są to specjalne pakiety obejmujące określone usługi, do których uzyskuje się dostęp po wniesieniu stałej, najczęściej miesięcznej opłaty.

Abonament medyczny – co wchodzi w jego skład?

Zakres usług, które obejmuje prywatny abonament medyczny, może być bardzo szeroki. Wszystko zależy do wybranej przychodni oraz od samego abonamentu, ponieważ najczęściej do wyboru jest kilka różnych wariantów usług.

Przykładowo, Pakiet Optymalny oferowany przez warszawską przychodnię CMP, obejmuje swoim zakresem:

  • nielimitowane wizyty u lekarza internisty oraz pediatry,
  • nielimitowany dostęp do 12 różnych specjalistów,
  • nielimitowane badania diagnostyczne i laboratoryjne,
  • promocyjne ceny na inne usługi medyczne.

Ponadto, klienci mogą dokupić dodatkowe usługi, na przykład moduł „Ciąża” dla kobiet w ciąży czy moduł „Rehabilitacja” dla osób chcących korzystać z usług rehabilitacyjnych. Przychodnia oferuje też inne rodzaje abonamentów.

Prywatny abonament medyczny – ile to kosztuje?

Każda przychodnia prywatna w Warszawie oraz w innych miastach, która oferuje abonamenty medyczne, ma indywidualne cenniki. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć?

Wspomniany już pakiet optymalny dla całej rodziny to koszt 4 679,00 zł rocznie, co daje miesięczną opłatę na poziomie 389,91 zł. Pakiet dla jednej osoby to koszt 1 733,00 zł na rok, czyli zaledwie 144,41 zł na miesiąc.

Abonament prywatny – dlaczego warto do kupić?

Główną zaletą prywatnego abonamentu medycznego jest oszczędność – dotyczy to zarówno pieniędzy, jak i czasu. Koszt abonamentu tego typu najczęściej jest niższy niż korzystanie ze wszystkich wchodzących w jego skład usług osobno. Dodatkowo, do lekarza można dostać się bez długich kolejek.

Zatem wtedy, gdy ważna jest kompleksowa, fachowa opieka medyczna, warto rozważyć zakup takiego abonamentu.

Poprzedni artykuł3 korzyści z cateringu dietetycznego
Następny artykułDlaczego catering z dowozem to tak popularne rozwiązanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj