Problem z wypadaniem włosów u kobiet? Fachowa pomoc może być konieczna

Gdy na szczotce zauważasz coraz więcej włosów, przyczyną mogą być sezonowe braki witamin i minerałów, ale również schorzenia wymagające dokładnej diagnostyki. Co najczęściej powoduje wypadanie włosów u kobiet? W jaki sposób z nim walczyć?

Wypadanie włosów to naturalny proces – codziennie tracimy około stu z nich. Problem pojawia się wtedy, gdy jest ich znacznie więcej niż zwykle. Taka sytuacja dotyka także kobiet, dla których malejąca liczba włosów może być poważnym zmartwieniem. Sprawdźmy jakie są przyczyny łysienia u kobiet:

Damskie łysienie polega na utracie włosów równomiernie na całym skalpie – bez przesunięcia ich linii. Nadmierne wypadanie włosów u kobiet może mieć różne przyczyny. Niektóre z nich są efektem prowadzonego trybu życia, ale na inne nie mamy wpływu, na przykład na odziedziczone geny i schorzenia. Wśród głównych przyczyn łysienia u kobiet wyróżnia się:

– niedobory substancji odżywczych, witamin i minerałów w diecie

– nieprawidłowa pielęgnacja, na przykład nadmierne ciągnięcie włosów w trakcie czesania, ciasne kucyki i koki

– częste, nieprofesjonalne zabiegi fryzjerskie

– nadmierny stres

– choroby tarczycy – niedoczynność i nadczynność

– łysienie androgenowe wywołane przez nadmiar męskich hormonów

– wahania hormonalne po ciąży, w okresie menopauzy

– choroby skórne, w tym grzybica, łupież

– łysienie plackowate

Jak diagnozuje się wypadanie włosów?

Gdy pojawia się nadmierne wypadanie włosów u kobiet, warto udać się do specjalisty. Właściwym kierunkiem jest gabinet dermatologa lub trychologa – specjalisty zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości skóry głowy i włosów. Diagnostyka polega na wykonaniu odpowiednich badań – są to głównie badania krwi, w tym morfologia, poziomy hormonów, związków jak żelazo, ferrytyna, witamina B12. Przeprowadza się też inne badania jak test pociągania, trichogram – mikroskopowa ocena włosa, trichoskopia – badanie służące do oceny skóry głowy.

Nadmierne wypadanie włosów u kobiet – leczenie

Gdy włosów wypada zbyt dużo, warto jak najszybciej rozpocząć kurację, aby uzyskać najlepsze efekty. Poza leczeniem przyczyny, na przykład schorzeń hormonalnych, w nadmiernym wypadaniu włosów pomagają właściwa pielęgnacja i dieta. Gdy włosy jednak nie odrastają, ostatecznym sposobem jest przeszczep włosów u kobiet.

Prawidłowa pielęgnacja włosów

Podstawą, aby ograniczyć wypadanie włosów u kobiet, jest ich właściwa pielęgnacja. Zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków bez agresywnych środków myjących jak SLS, SLES. W drogeriach i aptekach można zakupić specjalne szampony, odżywki, maski, serum na łysienie. Warto też pamiętać o delikatnym osuszeniu włosów, czesaniu, a także ograniczeniu zabiegów stylizacji, koloryzacji.

Zbilansowana dieta

Jedną z przyczyn nadmiernie wypadających włosów jest nieprawidłowa dieta. Jej zmiana jest zatem wskazana, by uzupełnić niedobory. W diecie powinny zagościć warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona, zimnotłoczone oleje roślinne. Dodatkowym wsparciem mogą być suplementy diety na włosy, które zawierają kluczowe dla nich składniki czynne.

Przeszczep włosów

W razie znacznego łysienia estetykę fryzury przywraca przeszczep włosów u kobiet. To metoda stosowana wtedy, gdy doszło do poważnego przerzedzenia włosów, które nawet pomimo leczenia nie odrastają. Prowadzi się przeszczep włosów u kobiet na głowie, ale również zabiegi jak przeszczep brwi. Najczęściej stosuje się metodę FUE, która polega na przeszczepianiu pojedynczych zespołów mieszkowych. Efekty transplantacji są trwałe. Pacjentkom chcącym skorzystać z zabiegu jak przeszczep włosów zaleca się zgłoszenie do kliniki MD Medmix Kraków daje dostęp do najlepszych specjalistów. Nowe metody leczenia w połączeniu z profesjonalnym zabiegiem przeszczepu włosów gwarantują efekt, o którym marzy każda osoba zmagająca się z silnym wypadaniem włosów. Klinika MD Medmix Kraków to idealna propozycja zarówno dla pań jak i panów.

Poprzedni artykułHuśtawki ogrodowe i relaks w ogrodzie
Następny artykułDepilacja – która z metod jest najskuteczniejsza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj