Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu

Każdy, kto chociaż raz zmagał się z przesuszoną śluzówką nosa, wie jak bardzo utrudnione i nieprzyjemne jest wówczas oddychanie. Alergie, infekcje lub długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach to tylko niektóre czynniki, mające negatywny wpływ na stan górnych dróg oddechowych. Oprócz nich warto pamiętać również o drobnoustrojach unoszących się w powietrzu, a także o pyłach wywołujących smog, których obecnie nie brakuje, szczególnie w miastach.

Jeżeli chcesz świadomie zadbać o jakość powietrza, którym na co dzień oddychasz, pomyśl o zakupie nawilżacza, jonizatora powietrza, albo urządzenia, które pełni obie te funkcje jednocześnie! Jak wygląda nawilżanie powietrza, możemy sobie łatwo wyobrazić, choćby przywołując w pamięci obraz parującej wody. Czym natomiast jest powietrze jonizowane? Jak powstaje i jakie ma właściwości? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do przeczytania dalszej części tekstu.

Oddychaj komfortowo i bez wysiłku

W powietrzu unoszą się dwa rodzaje jonów – dodatnie i ujemne. Jony ujemne powstają np. przy wodospadach, w lasach i przy zbiornikach wodnych, dzięki aktywnej działalności przyrody. Niestety, w miastach wytwarza się bardzo dużo jonów dodatnich, przez co jony ujemne występują w bardzo małej ilości, gdyż po prostu są wypierane. Źródłem jonów dodatnich są m.in. urządzenia elektryczne oraz grzewcze, samochody, a także niektóre domowe chemikalia. Przewaga jonów dodatnich sprawia, że jakość powietrza znacznie spada, co przekłada się na obniżony komfort oddychania. Rzecz w tym, iż do jonów dodatnich przyłączają się cząsteczki pyłów i innych zanieczyszczeń. Tym samym szkodliwe cząsteczki wiszą w powietrzu, narażając nas na ich wdychanie.

Za sprawą wykorzystania profesjonalnych nawilżaczy i jonizatorów można przywrócić optymalną jakość powietrza. Przykładem urządzenia, które idealnie nadaje się do użytku domowego jest jonizator powietrza Air Home. Powietrze jonizowane, wytwarzane przez to urządzenie, ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Posiada również prozdrowotne właściwości, takie jak np. łagodzenie alergii, odprężanie systemu nerwowego, czy też poprawę kondycji psychicznej. Jonizator działa poprzez wytwarzanie jonów ujemnych, które łącząc się z jonami dodatnimi neutralizują je, przez co zanieczyszczenia opadają na podłogę.

Urządzenia 2w1

Jeżeli zależy ci na kompleksowej poprawie jakości powietrza, wybierz urządzenie będące jednocześnie nawilżaczem, filtrem i jonizatorem, takie jak np. oczyszczacz i jonizator powietrza GL-FS32. Urządzenie oczyszcza powietrze za pomocą czterostopniowego systemu filtrującego, a także posiada lampę UV, która zabija wszystkie mikroorganizmy. Dodatkowo, powietrze jonizowane wzbogacone o jony ujemne, produkowane przez to urządzenie, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Nawilżone, zjonizowane, czyste powietrze pomaga zmniejszyć objawy alergii i ułatwia oddychanie w przypadku osób zmagających się z problemami z górnymi drogami oddechowymi.

Poprzedni artykułJak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?
Następny artykułKsylitol fiński czy chiński – który wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj