Kombajny kosmetyczne jak wykorzystać w swoim salonie?

Gabinety kosmetyczne powinny być wyposażane adekwatnie do tego, jakie zabiegi będą w nich wykonywane. W innym przypadku część urządzeń może zostać kupione niepotrzebnie, co oczywiście będzie skutkować stratą pieniędzy. Równie istotna jest także sama wielkość dostępnej powierzchni, gdyż niekiedy stanowiska potrafią zajmować jej naprawdę sporo.

Należy więc mieć na uwadze to, że poza aranżacją salonu kosmetycznego równie ważny będzie sam sprzęt, który będzie wykorzystywany do pracy. Warto przed dokonaniem zakupów rozejrzeć się na rynku i sprawdzić co oferują producenci urządzeń do zabiegów kosmetycznych.

(https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/kombajny-wielofunkcyjne/ – kombajn

Kombajn kosmetyczny – czym właściwie jest?

Kombajn kosmetyczny to najprościej mówiąc urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie nawet kilkanaście, bardzo ważnych funkcji. Urządzenia te można podzielić na dwie podstawowe grupy:

 • – tower – są to dużych rozmiarów kombajny wolnostojące, posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji, a w niektórych modelach jest ich nawet ponad dwadzieścia
 • – desktop – są to urządzenie niewielkich rozmiarów, które posiadają zazwyczaj tylko kilka podstawowych funkcji

Małe gabinety kosmetyczne bardzo często zaopatrują się w kombajn kosmetyczny, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo powierzchni, która w efekcie może być przeznaczona na inne zabiegi. Warto także dodać, że zakup takiego sprzętu kosmetycznego jest wielokrotnie tańszy niż pojedyncze urządzenia, charakteryzujące się przeznaczeniem do jednego typu zabiegu.

Kombajn kosmetyczny – jakie zabiegi można wykonać?

Kombajn kosmetyczny, jak już wspomniano, oferuje wykonanie nawet do kilkudziesięciu zabiegów. Wśród najpopularniejszych należy wymienić przede wszystkim:

 • – peeling kawitacyjny, który polega na oczyszczeniu skóry i przygotowaniu jej do kolejnych zabiegów
 • – mezoterapia bezigłowa, która opiera się na elektropolaryzacji i służy do wprowadzania substancji odżywczych pod skórę
 • – liposukcja ultradźwiękowa, która pozwala zredukować zbędną tkankę tłuszczową i cellulit oraz wymodelować sylwetkę
 • – mikrodermabrazja diamentowa, czyli najpopularniejsza metoda złuszczania zrogowaciałej warstwy naskórka
 • – oksybrazja, która odnawia skórę, ścierając martwy naskórek przy pomocy cząsteczek soli fizjologicznej
 • – dermomasaż, który oddziałuje na tkankę łączną przy pomocy podciśnienia i stymulacji mechanicznej
 • – waponizacja, czyli odmiana sauny, która nakierowana jest na twarz
 • – sonofreza, która polega na manualnym wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry
 • – mikromasaż, nadający skórze jędrności, dzięki znacznemu usprawnieniu krążenia limfy i krwi

Każdy kombajn kosmetyczny jest nieco inny i niekoniecznie musi pozwalać wykonać wszystkie wymienione zabiegi. Zamiast tego może się na przykład skupiać na tych, które oddziałują na konkretną partię ciała.

Kombajn kosmetyczny – wady i zalety

Kombajn kosmetyczny ma przede wszystkim kilka istotnych zalet, które najczęściej rzutują na jego wybór. Najważniejszą z nich jest to, że jest wielofunkcyjny. Ponadto jest małych rozmiarów, co pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w salonach, których metraż jest niewielki. Kolejnym atutem będzie cena, która w pierwszej chwili może wydawać się wysoka, ale przeliczając koszty zakupu pojedynczych urządzeń, można zobaczyć, że jest ona niezwykle atrakcyjna.

Kombajn kosmetyczny ma również swoje wady. Pierwszą z nich jest brak możliwości dopasowania w 100% urządzenia do potrzeb salonu, przez co niektóre funkcje zapewne nie zostaną wykorzystane. Na szczęście producenci, wychodząc naprzeciw wymaganiom swoich klientów, oferują możliwość personalizacji urządzenia. Niekiedy, choć rzadko, zdarza się, że części zamontowane w kombajnie kosmetycznym są gorszej jakości, niż w urządzeniach, które można kupić oddzielnie.

Poprzedni artykułJak dbać o zęby?
Następny artykułTOP 5 – najlepsze odżywki do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj