Rodzaje herbat – sprawdź, czy próbowałeś wszystkich!

Picie herbaty to doskonałe dopełnienie swojej własnej chwili relaksu, niezbędny element każdego spotkania, niosący ze sobą nie tylko walory smakowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Gatunków jest naprawdę wiele, a każdy z nich to inny smak, zapach i niezwykłe właściwości.

Czarna herbata – bogactwo klasycznego smaku

Jest jedną z najczęściej wybieranych na całym świecie. Mało kto jest świadomy jej prozdrowotnego charakteru – znajomość właściwości czarnej herbaty ogranicza się zwykle do tych pobudzających. Zwykle pita jest więc albo dla przyjemności, albo jako zamiennik kawy. Warto jednak docenić jej możliwości: poza zmniejszeniem odczucia zmęczenia, wpływa także na obniżenie cholesterolu, oczyszczenie organizmu, zwalczanie wolnych rodników (a więc opóźnia proces starzenia się) i prawidłową pracę układu trawiennego.

Czerwona herbata – hit diet odchudzających

Sławę czerwonej herbacie przyniosły przede wszystkim jej właściwości wspomagające utratę masy ciała poprzez pobudzenie procesu trawienia i spalania tłuszczu. Dodatkowo, pita regularnie, może opóźniać starzenie się skóry, dzięki działaniu eliminującemu wolne rodniki. Obniża również cholesterol, pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu ciśnienia krwi i usuwa bakterie, polecana jest więc przy przeziębieniu. Jedną z najchętniej wybieranych jest herbata pu erh, właśnie ze względu na jej intensywne właściwości związane z wytwarzaniem soków trawiennych i stymulacją pracy jelit.

Herbata zielona – w walce z tkanką tłuszczową

To kolejny napój idealny w diecie redukcyjnej. Zielona herbata jest bogata w katechiny, które między innymi hamują proces wchłaniania tłuszczów i pobudzają pracę jelit. Jej właściwości nie ograniczają się jednak do tych przydatnych podczas odchudzania. Zielona herbata dodatkowo bogata jest w witaminy C, B, E oraz K, poprawia wygląd skóry, stymuluje układ krążenia, zmniejsza ryzyko zawału czy miażdżycy i wspomaga profilaktykę nowotworową.

To trzy najpopularniejsze rodzaje herbaty. Dodatkowo wyróżniamy również niebieską (oolong), białą i liczne ziołowe. Każda z nich ma inny, pozytywny wpływ na ludzki organizm, począwszy od stymulacji pracy jelit, przez zmniejszenie ryzyka zachorowań, nawet po ochronę zębów i dziąseł. Istnym katalogiem herbat jest strona big-active.pl, na której dostępnych jest wiele ciekawych informacji na temat pochodzenia konkretnych gatunków i ich wpływu na zdrowie oraz szeroki wybór herbacianych mieszanek o różnorodnych właściwościach.

Poprzedni artykułDlaczego catering z dowozem to tak popularne rozwiązanie?
Następny artykułPsycholog online – wygodna i bezpieczna pomoc psychologiczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj