Rodzaje orgazmów – wszystko co musisz wiedzieć

Obecnie w internecie możemy znaleźć naprawdę wiele rozmaitych tytułów, które nawiązują do przeróżnych kobiecych orgazmów. Warto jednak zastanowić się czym jest właściwie orgazm. Poniżej dowiesz się również, jakie są faktyczne rodzaje tej rozkoszy.

Czym jest orgazm?

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, warto na samym początku zastanowić się czym jest właściwie orgazm. Definicja orgazmu, która opiera się na procesie neurofizjologicznym mówi o intensyfikacji doznawanej rozkoszy, zmianach w narządach płciowych, zmianach świadomości, mimowolnym skurczu mięśni, przepony miedniczej i okołopochwowej. U mężczyzn natomiast są to skurcze mięśnia opuszkowo-jamistego oraz mięśnia opuszkowo-gąbczastego.

Bardzo często orgazm kobiety, jak i mężczyzny dzieli się na 4 fazy. Jest to pobudzenie, plateau, orgazm i odprężenie. Mimo tego, że orgazm trwa zaledwie parę sekund, to jest on niezbędny, aby mogło zajść kulminacyjne odprężenie. Często jest ono celem stosunku czy pobudzania narządów płciowych w inny sposób. Warto również pamiętać o tym, że orgazm pobudza nie tylko narządy płciowe. Może on również rozejść się na całe ciało. Orgazm nie tylko jest rozkoszą fizyczną, ale również psychiczną. Obecnie mówi się nawet, że człowiek jest w stanie osiągnąć orgazm bez pobudzania narządów płciowych.

Orgazm u kobiety

Najważniejszym organem, który odpowiada za orgazm jest mózg. To tam rodzi się nasza rozkosz. W mózgu rozpoczyna się pierwsza faza pobudzenia. Kobietom zazwyczaj potrzebują na to więcej czasu niż mężczyźni. Wszystko jednak zależy od naszych indywidualnych preferencji. W pierwszej fazie kobieta może decydować o tym, jak długo będzie chciała w niej przebywać. W jaki sposób może to zrobić? Odpowiedź jest prosta – ćwicząc mięśnie Kegla. Regularne ćwiczenia nie są jednak takie proste i trzeba się do tego starannie przyłożyć.

Faza orgazmu to tak naprawdę kilka sekund. Różnica występuje jednak w fazie odprężenia. Trwa ona znacznie dłużej niż u mężczyzn. Dodatkowo kobieta może w tej fazie dojść w dość krótkim czasie do kolejnego orgazmu. Najważniejsze jest to, aby poziom podniecenia nie spadł poniżej plateau.

Rodzaje kobiecych orgazmów

Rodzajów orgazmów kobiety jest naprawdę sporo. Jednak my skupimy się na tych bardziej fizjologicznych. Pierwszym rodzajem będzie orgazm pochwowy. Dojść do niego można za pomocą penetracji, poprzez stymulowanie punktu G. Kobieta czuje wtedy ciepło rozchodzące się po całym ciele. Jej tętno wzrasta i dochodzi do skurczu mięśni. Ten rodzaj orgazmu jest dla kobiety bardzo emocjonalny.

Następnym rodzajem jest orgazm łechtaczkowy. Można go osiągnąć bez penetracji. Wystarczy stymulacja warg sromowych i łechtaczki. Podczas trwania tego orgazmu mimowolnie napinają się mięśnie Kegla. Podczas penetracji kobiety mogą również przechodzić orgazm pochwowo-łechtaczkowy. W przeżywaniu orgazmu pomoże ci ten sex shop online.

Kolejnym uwzględnionym rodzajem będzie orgazm zakończony wytryskiem. Niektóre kobiety mogą uwalniać żeński ejakulat. Zazwyczaj przechodzą go kobiety, które przeżywają drugi orgazm pod rząd.

Na końcu uwzględniamy orgazm sutkowy. Wynika on oczywiście z pieszczenia kobiecych piersi. Jeżeli chodzi o emocje i uczucia związane z tym orgazmem, możemy je porównać do orgazmu łechtaczkowego.

Orgazm u mężczyzny

Jeżeli chodzi o męski orgazm, to mamy tutaj raczej podział ze względu na psychikę mężczyzny. Jaki orgazm przeżywać będzie mężczyzna, zależy od tego czy zmusza on sam siebie do wytrysku, czy chce zadowolić swoją partnerkę, czy może oddaje się rozkoszy w zgodzie z samym sobą. Wszystkie te czynniki wpływają na to, czy mężczyzna będzie faktycznie spełniony po doznanym orgazmie.

Poprzedni artykułSukienki na lato – jakie kolory są modne w tym sezonie?
Następny artykułLane perfumy – charakterystyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj