Jak pokonać strach przed mówieniem po angielsku?

Wiele osób nie używa obcego języka w obawie przed krytyką. Angielskiego nie da się jednak w pełni opanować bez umiejętności formułowania i wypowiadania fraz, zwrotów oraz złożonych zdań. Oto kilka wskazówek, jak pokonać strach przed mówieniem.

Zajęcia z native speakerem

Szkoły językowe Lincoln zwracają duże uwagę, by prowadzone przez nich zajęcia spełniały najwyższe standardy. Program zajęć dostosowany jest do potrzeb i umiejętności danej osoby. Takie podejście umożliwia pracę nad zagadnieniami, sprawiającymi uczniowi problem. Szkoły językowe zatrudniają zazwyczaj native speakerów. W trakcie zajęć angielskiego online można więc ćwiczyć poprawną wymowę przed użytkownikiem języka, które w najlepszy sposób będzie potrafił skorygować ewentualne niedociągnięcia. Native speakera nie należy traktować jako osobę, czyhającą na ewentualne błędy. Jego najważniejszym zadaniem, jest bowiem pomoc.

Praktyka

Obawiając się rozmowy z innymi osobami, można ćwiczyć wymowę poszczególnych słów w samotności. Warto jednak zwracać uwagę na dokładną analizę swoich wypowiedzi. Pozwoli to skorygować ewentualne niedociągnięcia. Świetnym rozwiązaniem jest korzystanie z filmików i nagrań audio. Takie materiały doskonale odzwierciedlają sytuacje w prawdziwym życiu.

Opanowanie swojego strachu

Warto zdawać sobie sprawę, że przestrzeganie zasad wzorcowej wymowy i pisowni jest charakterystyczne dla polskiego systemu językowego. Zachodnie kraje krytykuję jednak takie podejście. Nie warto więc bać się rozmowy z rodowitymi użytkownikami angielskiego. Wykazują oni dużą tolerancję dla ewentualnych błędów fonicznych i gramatycznych. W większości krajów, w których angielski jest obowiązującym językiem, rozwinięty jest przemysł turystyczny. Mieszkańcy tych państw oswojeni są więc z osobami, popełniającymi błędy.

Chcąc opanować swój strach przed mówieniem, należy go przede wszystkim zaakceptować. Warto również pamiętać o cierpliwości w nauce. Ilość popełnianych błędów w miarę postępów pracy, będzie bowiem ulegać redukcji.

Poprzedni artykułProdukty do włosów w roku 2021
Następny artykułDepilacja laserowa – Salony depilacji w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj