Depilacja – która z metod jest najskuteczniejsza?

Usuwanie owłosienia z nóg, twarzy czy pach to rytuał, któremu poddaje się większość dziewcząt i kobiet. Kanony piękna od tysięcy lat zakłady pozbywanie się włosów z nóg i do tej pory niewiele się w tym sektorze zmieniło.

Dla wielu kobiet gładka skóra na nogach to symbol pewności siebie, wiele z nas wciąż poszukuje skutecznych sposobów na pozbycie się włosków z ciała. W tym artykule przyjrzymy się kilku najbardziej znanym metodom depilacji, a także ich skuteczności.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest dosyć popularna, zwłaszcza w różnych salonach piękności, jednak metoda ta powoli odchodzi do lamusa. Po pierwsze, taka depilacja jest raczej jedną z bardziej bolesnych metod. Po drugie wymaga użycia wielu zasobów – gorącego wosku oraz plastrów. Jeśli chodzi o rezultaty zabiegu, utrzymują się one od miesiąca do 6 tygodni, w zależności od naszych predyspozycji. Po tym czasie włoski odrastają, a zabieg trzeba powtórzyć. Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym nie jest też najtańsza, a zważywszy, że trzeba ją powtarzać, metoda taka jest mało opłacalna.

Depilacja pastą cukrową

Nową i ciekawą propozycją w sektorze depilacji stała się depilacja z użyciem pasty cukrowej. Taka pasta jest świetną alternatywą dla wosku, gdyż depilacja nią jest mniej bolesna i nie podrażnia tak skóry. Pasta cukrowa zazwyczaj wykonana jest z cukru z dodatkiem innych składników, takich jak na przykład sok z cytryny. Składniki takiej pasty cukrowej są zatem zdecydowanie łagodniejsze dla skóry. Depilacja pastą przynosi tak samo dobre rezultaty, jakie uzyskujemy przy użyciu wosku czy depilatora. Zużywamy zaś mniej zasobów, gdyż potrzebna jest nam tylko sama pasta – depilację wykonuje się specjalną metodą, tworząc z pasty kule, które przeciągane po skórze wyrywają włosy. Efekty utrzymują się na 2 do 3 tygodni, a depilację taką możemy wykonać samodzielnie w zaciszu domowym.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jedyną do tej pory metodą depilacji, która gwarantuje nam permanentne efekty, to jest po zakończonym zabiegu włoski nie odrastają. Depilację laserem wykonuje się w gabinecie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej i jest to z pewnością najdroższa z omawianych metod. Zabieg laserem wykonuje się w kilku seriach, w zależności od naszych predyspozycji, jednak po zakończonej kuracji możemy cieszyć się gładką skórą w każdych okolicznościach. Przy depilacji laserem należy jednak przestrzegać pewnych restrykcji – unikać wystawiania skóry na działanie słońca na miesiąc przed i po zabiegu, skóra musi być także w dobrej kondycji i nie możemy wykonać depilacji, przyjmując leki ze składnikami o działaniu światłouczulającym. Dla osób, które raz na zawsze pragną rozprawić się z problemem włosów na skórze jest to zdecydowanie najbardziej odpowiednia metoda depilacji.

Poprzedni artykułProblem z wypadaniem włosów u kobiet? Fachowa pomoc może być konieczna
Następny artykułW jakiej filiżance podajemy kawę? Podpowiadamy, jak dobrać idealną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj