Przesłony okienne bezpieczne dla małego dziecka.

Gdy małe pojawia się w rodzinie małe dziecko, cały świat staje do góry nogami. Dosłownie. Porządkujemy na nowo nasz system wartości, dostosowujemy dom do potrzeb małego człowieka. Rzeczy, w których nigdy przedtem nie dostrzegaliśmy niebezpieczeństwa, teraz przechodzą wnikliwą selekcję i ostatecznie zaliczamy je do stanowiących potencjalne zagrożenie. Urządzając pokój dla dziecka, zadbajmy o to, by był on nie tylko przytulny i bajecznie piękny, ale też odpowiednio zabezpieczony przed zbytnim nasłonecznieniem w sezonie letnim. Postaw na zastosowanie praktyczne, łatwy w obsłudze mechanizm i bezproblemowe czyszczenie.

Uniwersalne rolety wolnowiszące i rolety dzień i noc

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że rolety są najpopularniejszymi przesłonami wewnętrznymi. Za co je pokochaliśmy? Przede wszystkim, za ich powszechną dostępność i różnorodność rozmiarów, oferowanych przez markety budowlane od ręki. Są absolutnie uniwersalne i ponadczasowe, rozwiązania przyjęte jeszcze kilkanaście lat temu są wciąż aktualne i bardzo cenione. Doskonale sprawdzają się w każdym chyba wnętrzu, a to dzięki bogatej kolorystyce i pokaźnemu wachlarzowi wzorów. Szczególnej uwagi wymaga tkanina, która ma doskonałe właściwości odbijania światła słonecznego, co zawdzięcza innowacyjnej impregnacji. Dowolność sposobu montażu to kolejny plus, mamy do wyboru montaż we wnęce okiennej lub poza nią – na suficie i ścianie.

Równie ciekawą propozycją jest roleta dzień i noc, która jest nie tylko nietuzinkowym dodatkiem do wystroju, ale też pełni ważną funkcję – chroni przed słońcem, a jednocześnie specyfika składu materiału daje możliwość bardzo precyzyjnej regulacji wpadającego światła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu techniki pasów, zaciemniających i transparentnych.

Rolety rzymskie – nastrojowo i bezpiecznie

Rolety rzymskie najbardziej lubimy za ich pięknie układające się fałdy, w czasie jej zwijania. Jest to nawiązanie projektantów do zasłon, które majestatycznie opadają na podłogę, tworząc podobnie stylowe fałdy. To rozwiązanie jest ponadczasowe i sprawdzi się w każdym wystroju, od nowoczesnego, po skandynawski i vintage. Cudownie ocieplają wnętrze, co najbardziej jest potrzebne w futurystycznych pomieszczeniach. Mechanizm łańcuszkowy zapewnia łatwe zwijanie i rozwijanie rolety, a jej pielęgnacja jest intuicyjnie prosta.

Na co trzeba uważać?

Przesłony okienne same w sobie nie powinny stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia dziecka, chyba że ma ono bezpośredni dostęp do nich. Przesłony nie testuje się na dzieciach, bo nie są dla nich przeznaczone. Dziecko może oderwać niewielki element i chcieć je połknąć. Takim potencjalnym zagrożeniem może być mechanizm łańcuszkowy, składający się z plastikowych kuleczek połączonych ze sobą w sznureczek. Możliwe jest również zerwanie rolety po jej bardzo mocnym szarpnięciu.

Plisy – jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania

Plisy odznaczają się praktycznym rozwiązaniem. Zastosowano w nich bowiem mechanizm zwijania i rozwijania rolety od góry i od dołu jednocześnie, dzięki czemu możemy z dużą dokładnością ustawić kąt padania światła, ustawiając ją w ten sposób, by zasłaniała widok z okna, a jednocześnie nie blokowała dostępu światła. Jedna roleta, wiele możliwości dopasowania stopnia zaciemnienia do swoich potrzeb. Montaż plis jest inwazyjny i odbywa się bezpośrednio na ramie okiennej. Osadzone one są na specjalnych prowadnicach, które pewnie trzymają się na ramie, nawet podczas otwierania czy uchylania okna.

Poprzedni artykułW jakiej filiżance podajemy kawę? Podpowiadamy, jak dobrać idealną
Następny artykułJak zmienić dom w SPA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj