Przeszczep włosów dla kobiet – czy jest skuteczny?

Do klinik medycyny estetycznej przeszczepiających włosy najczęściej zgłaszają się mężczyźni, jak jednak pokazują statystyki, łysienie nie jest wyłącznie męskim problemem i coraz częściej o konsultację proszą również kobiety. Łysienie androgenowe, będące najczęstszą przyczyną trwałej utraty włosów z poszczególnych obszarów głowy, stało się obecne nawet u ¼ dorosłych kobiet.

Komu dedykowany jest zabieg przeszczepu włosów?

Na transplantację włosów najczęściej decydują się osoby, które wskutek wypadku lub choroby, jaką jest łysienie androgenowe, utraciły znaczną ich część. Nierzadko też do klinik przeszczepu włosów zgłaszają się osoby z łysieniem bliznowaciejącym. Choć częściej, w przypadku schorzeń, dotyczą one mężczyzn, to jednak kobiety też nie pozostają wykluczone z tej grupy.

Z przeszczepu włosów mogą skorzystać przede wszystkim osoby, u których podczas konsultacji w klinice wykluczono inne przyczyny łysienia. Mówiąc o kobietach, zaczyna się przede wszystkim od eliminacji problemów hormonalnych oraz łysienia wynikającego z niedoborów. Bardzo często bowiem powodem nadmiernego wypadania włosów u kobiet jest np. silny niedobór estrogenu lub stres. Kwalifikacja pacjenta do zabiegu polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia oraz przeprowadzenie dokładnych badań. Dopiero mając wgląd do tych informacji, chirurg mający wykonać przeszczep włosów podejmuje decyzję o zasadności zabiegu i możliwości jego przeprowadzenia.

Czy transplantacja włosów u kobiet jest skuteczna?

Podobnie, jak u mężczyzn, transplantacja włosów u kobiet wykonywana jest tymi samymi metodami. Wyboru konkretnej z nich dokonuje specjalista mający wykonać zabieg. Wśród powszechnie stosowanych metod przeszczepu włosów znajdują się:

  • Metoda FUT („Strip”)
  • Metoda FUE
  • Metoda FUE z użyciem robota ARTAS
  • Metoda SAFER
  • Metoda BHT
  • Metoda GHO

Ich skuteczność nie zależy od płci pacjenta, ale przede wszystkim od kompetencji specjalisty i jakości wykonania zabiegu. Tym samym, podobnie jak u mężczyzn, możemy opierać się na tych samych statystykach dotyczących skuteczności poszczególnych zabiegów zarówno u pań jak i u panów.

Gdzie wykonać przeszczep włosów?

Na rynku medycyny estetycznych obecnych jest sporo klinik przeszczepu włosów, świadczących usługi na wysokim poziomie i zapewniających bezpieczeństwo w trakcie ich przebiegu, a także profesjonalną opiekę w czasie rekonwalescencji. Z powodzeniem więc wykonasz profesjonalny przeszczep włosów w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach czy w Sopocie. Kliniki przeszczepu włosów można znaleźć także w mniejszych miastach, jednak należy przyłożyć nieco większych starań do sprawdzenia kompetencji specjalistów, którzy go w nich wykonują.

Poprzedni artykułCzym jest krioterapia? Sprawdź, jak działa ciekły azot!
Następny artykułObozy 2021 dla dzieci w różnym wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj