Ile kosztuje oryginalna biżuteria z bursztynu?

Bałtyckie złoto, jak nazywanym jest bursztyn, jest jednym z najpiękniejszych surowców naturalnych, z jakich tworzy się niepowtarzalną biżuterię. Mało kto wie, że Polska jest jednym z głównych eksporterów wyrobów z jantaru. Szacuje się, że ponad 70% światowej biżuterii z bursztynu pochodzi właśnie z naszego kraju. W parze z unikatowością tych pięknych ozdób idzie również cena. Decydując się na zakup wyrobów jubilerskich z tym szlachetnym surowcem, warto wiedzieć, co wpływa na jego cenę. Czy bursztyn to tylko towar dla osób z zasobnym portfelem? Odpowiadamy!

Co wpływa na cenę wyrobów jubilerskich z bursztynu?

Ceny wyrobów jubilerskich z wykorzystaniem tego surowca wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Różnice w kwotach nie są przypadkowe. Oryginalna biżuteria z bursztynu dla kobiet odznacza się różnorodnością barw i wielkości bryłek surowca. Cena uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru bursztynu – im większy, tym droższy. Nie każdy wie, że na wartość biżuterii ma wpływ również kolor bryły. Najdroższe są bursztyny białe, bardzo trudne do podrobienia. Często możesz dostrzec zatopione w surowcu owady lub rośliny. To również wpływa na wyższą cenę biżuterii. Czysta odmiana żywicy jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Wyróżniamy około 60 gatunków bursztynów, występujących w różnych rejonach świata. Pochodzenie surowca oraz jego dostępność również ma wpływ na wysokość ceny biżuterii. W kosztach wyrobów jubilerskich należy też wliczyć wykorzystane do produkcji metale szlachetne.

Czy warto kupić biżuterię z bursztynu?

Bursztyn to bardzo ceniony surowiec, który znakomicie sprawdza się jako element ozdobny nie tylko tradycyjnej, ale i awangardowej biżuterii. Co więcej, dobroczynnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Mówi się też, że jest świetnym amuletem ochronnym. Zdecydowanie warto posiadać tę ozdobę w swojej kolekcji. Oryginalne wyroby mają swoją cenę, ale na pewno przekłada się to na ich wysoką jakość i kunszt wykonania. Nie znaczy to, że tylko bardzo droga biżuteria ma wartość. Nieco tańsze warianty również będą stylowe i eleganckie.

Kolekcje jubilerskie z kopalnej żywicy przeznaczone są nie tylko dla kobiet. Coraz częściej projektowana jest również biżuteria z bursztynu dla mężczyzn. Szykowne spinki do mankietów lub efektowne sygnety będą doskonałym dodatkiem dla każdego pana. Wyroby z bursztynu są doskonałym pomysłem na oryginalny i nietuzinkowy prezent. Decydując się na zakup, skorzystaj z usług profesjonalnego, sprawdzonego sklepu.

Poprzedni artykułJakie spodnie wyszczuplają?
Następny artykułSposoby na udane wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj