Niszowe perfumy Giardino Benessere — poznaj magię zapachu wolności

Marka Giardino Benessere to kolejna linia zapachów zaprojektowanych przez włoską rodzinę Terenzi, która specjalizuje się w tworzeniu perfum niszowych. Tym razem dwie zapachowe kolekcje odwołują się do piękna i harmonii natury oraz niezaprzeczalnej siły i wyjątkowości mitycznych tytanów. Jeśli interesujesz się niszowymi perfumami, to z pewnością warto dowiedzieć się więcej na temat tych kolekcji.

Niszowe perfumy Terenzi — skąd ich wyjątkowość

Choć oficjalna firma Terenzi powstała dopiero w 2012 roku, jednak rodzeństwo Paolo i Tiziana Terenzi, mają duże doświadczenie, nie tylko w tworzeniu wyjątkowych zapachów, lecz również wspaniałych flakonów odzwierciedlających magię ukrytą w buteleczkach. Każda nowo powstająca kolekcja niszowych perfum Terenzi odwołuje się do różnorodnych motywów piękna przyrody, kultury i historii Włoch. Ich twórcy zmieniają odczucia i emocja, wspomnienia i historie na wyjątkowe zapachy. Tak właśnie powstały takie marki, jak Tiziana Terenzi odwołująca się do magicznego piękna księżyca, gwiazd i komet, V Canto opiewający swym zapachem wyjątkowe uczucie, jakim jest miłość oraz perfumy Giardino Benessere, które inspirowane naturą mają swym zapachem wpływać i zmieniać nasz nastrój.

Perfumy Giardino Benessere — zapach wolności i szyku

Pierwsza kolekcja — Classic marki Giardino Benessere została stworzona w 2015 roku przez Paolo Terenzi, jednego z najlepszych perfumeryjnych „nosów” we Włoszech. Nazwa Giardino, czyli ogród odnosi się to naturalnych esencji, z których są tworzone wyjątkowe zapachy inspirowane światem przyrody, by przekazywać oraz wywoływać pozytywne emocje i szczęście. Powstałe kreacje są nieskrępowane standardowymi wzorcami zapachowymi, które znamy z półek perfumeryjnych sieciówek. Niezależne od wymogów komercji i trendów stanowią wyraz szyku i luksusu. Po sukcesie linii Giardino Benessere Classic, w 2020 roku powstała nowa linia perfum Giardino Benessere Titans, czyli Tytani. Czym się charakteryzują obie linii? Oto kilka słów na ich temat.

Perfumy Giardino Benessere – seria Classic

Kolekcja Giardino Classic składa się z 13 różnych zapachów inspirowanych przyrodą, miłością i kreatywnością. Możne podzielić je na 3 grupy, które się ze sobą wiążą i uzupełniają.

Zapachy Nero Nepal, Hashabis oraz Bianco Laos to powrót do lat 70, dzieci kwiatów i niczym nieskrępowanej wolności i miłości. Perfumy te skierowane są do młodych ciałem oraz duchem. Do osób, dla których idee wolności, miłości i pokoju dzieci kwiatów są wciąż ważne i aktualne. Trzeba jednak podkreślić, że choć zapachy te nawiązują do szalonych lat 70-tych, mają one styl i elegancje, oraz współczesny charakter.

Zapachy Pompei Garden, Rosa Dorotea, Salaria, czy Aurelia inspirowane są przyrodą różnych regionów Włoch. Pojawiają się tu słodkie nuty z kwiecistego ogrodu z dzieciństwa Paolo i Tiziany Terenzi, czy też bogate w kwiaty i owoce ogrody Pompei. Nie zabraknie tu również bardziej aromatycznych nut śródziemnomorskiego wybrzeża, pachnących tymianek i kardamonem połączonych z pomarańczą i bergamotką. Swoją wyjątkowością z pewnością zaskakują perfumy Salaria inspirowane wonią soli z Cervii.

Zapachy z obu linii mogą być uzupełniane i łączone z esencjami jednoskładnikowymi, takimi jak: kwiat bawełny, białe piżmo, czy Tuberoza. Każda z nich ma swoje właściwości oddziaływania na nasz nastrój. Można używać ich oddzielnie lub łączyć tworząc własne indywidualne kompozycje zapachowe odzwierciedlające nasz humor i charakter.

Perfumy Giardino Benessere – kolekcja Tytani

Nowa linia perfum Giardino Benessere powstała w 2020 roku. Tym razem inspiracje sięgają daleko w mitologiczne opowieści o narodzinach świata i żyjących na nich Tytanach, którzy ostatecznie zostali pokonani przez Zeusa. Tytani i Tytanie rządzili ziemią i niebem, siłami natury oraz czasem. Każdy z nich reprezentował inną siłę natury i inną sferę nieba lub ziemi. Właśnie dlatego powstało 8 zapachów każdy z nich poświęcony innej mitologicznej postaci.

Hyperion bóstwo dobroczynnej siły słońca, a reprezentujący go zapach perfum Giardino Benessere Iperione oparty jest na ciepłych nutach ambry i piżma.

Tytania Temida reprezentuje równowagę w przyrodzie oraz między dobrem i złem. Właśnie dlatego użyte przez Paolo i Tiziana Terenzi w perfumach Giardino Benessere Themis zapachy tworzą kompozycje niezwykle zrównoważoną, a jednocześnie urzekającą.

Oceania bóstwo zrodzone z oceanów, właśnie dlatego zapach o tej nazwie bazuje na świeżych, słonawych nutach Sea Breeze i jodowanej soli.

Tytania Rea była odpowiedzialna za ziemię, jej płodności i bogactwo, lecz również niszczycielskie erupcje wulkanów i trzęsienia ziemi. Właśnie tę dwoistość natury pokazali w swym perfumach Giardino Benessere Rhea ich twórcy.

Thetys, to zapach Tytanidy Tetydy, odpowiedzialnej za siły wód i oceanów oraz istoty w nich żyjące. Zapach Giardino Thetys uosabia niezwykłą siłę oraz piękno tego żywiołu ukazane, dzięki nutom kawy, wanilii i ciemnej czekolady.

Kronos to najpotężniejszy wśród Tytanów, w jego władzy był czas, którym mógł manipulować. Kreację uosabiającą siłę Tytana i ulotność czasu twórcy perfum Giardino Benessere Kronos ukazali dzięki połączeniu delikatnych zapachów kwiatów Irysa i pomarańczy, szlachetnego ciemnego piżma, charakteru całości zaś nadaje czarny pieprz z Indii.

Febe Tytanida związana jest z księżycem, jego siłą przyciągania oraz uwodzenia. Zapach perfum Giardino Benessere Febe uosabiają tą magiczną uwodzicielską siłę dzięki kompozycji nut owocowych i kwiatowych.

Tytan Krios brat Kronosa, władca gwiazd i lodu, który może pochłonąć wszystko. Właśnie ta lodowa moc została oddana w perfumach Giardino Benessere Crio. Aromaty kwiatów pomarańczy i herbaty Earl Grey połączonych z różowym pieprzem oraz mchem dębu, które zostały uzupełnione przez nuty Żywic i piżma, nadają całości niezwykle silny i orzeźwiający charakter.

Dzięki mistrzowskim umiejętnościom tworzenia perfum oraz niezwykłej kreatywności rodzina Terenzi poprzez zapachy zabiera nas w podróż po magicznym świecie przyrody i mitologii.

Poprzedni artykułNarożnik Zeus – elegancja i nowoczesność
Następny artykułGdzie szukać inspiracji na obiad?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj