Czy na Cypr potrzebny jest paszport?

Cypr to popularna nie tylko w Polsce destynacja turystyczna. Biura podróży są pełne wakacyjnych ofert właśnie na Cypr. Pomimo że ten kierunek jest już od dawna dostępny w sprzedaży i wiele osób zdarzyło się z nim zapoznać, w dalszym ciągu jest wiele wątpliwości i pytań o wyjazd na Cypr. Być może jest to powodowane egzotycznie brzmiącą nazwą tego kraju lub innymi czynnikami. Jedno z najczęściej przewijających się zagadnień dotyczy tego, czy na Cypr można pojechać bez paszportu, czy jednak trzeba go sobie i swoim dzieciom wyrobić.

Cypr należy do Unii Europejskiej

To jedno zdanie powinno wszystko wyjaśnić. Cypr jest krajem członkowskim UE, a co za tym idzie, do wyjazdu do niego nie jest potrzebny paszport. Nie oznacza to jednak że nie będziemy musieć dysponować żadnym dowodem tożsamości. Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci muszą mieć dowód osobisty, aby móc wyjechać na wakacje na Cypr. Rzecz jasna honorowane są również paszporty.

Dowód osobisty dla dziecka

Każda dorosła osoba posiada, a przynajmniej powinna posiadać dowód osobisty. W przypadku dzieci już tak nie jest. Jeśli nigdy wcześniej nie wyjeżdżaliśmy ze swoich maluchem za granicę, może się okazać że będziemy musieli taki dowód dziecku wyrobić. Nie obejdzie się również bez wizyty u fotografa, który wykona zdjęcie zgodne z wymogami dowodów osobistych. Dowód osobisty może się również przydać dziecku w wielu innych sytuacjach – kiedy pójdzie do szkoły lub w przyszłości ponownie będziemy chcieli wyjechać z nim na zagraniczne wakacje.

Za ile wakacje na Cyprze?

Jakim budżetem należy dysponować, aby wyjechać na wakacje na Cypr? W biurach podróży bez trudu znajdziemy oferty wyjazdu w cenie 2500 złotych na osobę za 7 dniowy pobyt. W przypadku wakacji dla trzech osób oznacza to kwotę już 7500 złotych. Dodajmy również do tego pieniądze na wycieczki fakultatywne i jedzenie na mieście + inne atrakcje. Robi nam się z tego kwota rzędu około 10 tysięcy złotych – a więc całkiem nie mało. Przeraża cię ta suma? Obawiasz się że z tegorocznych planów wakacyjnych nic nie wyjdzie? Pożyczka gotówkowa nie pozwoli na to, aby twoja rodzina była rozczarowana. Weź ją, ciesz się urlopem i baw się na nim dobrze ze swoimi bliskimi.

Wynajem samochodu na Cyprze?

Kiedy już dolecimy na Cypr, będzie tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Obejrzenie ich wszystkich w ciągu kilkudniowego pobytu może być niemożliwe, ale warto rozważyć wynajęcie samochodu. Na Cyprze działa wiele wypożyczalni samochodów osobowych, których oferty kierowane są stricte do turystów. Bogaty wybór małych i większych samochodów pozwala znaleźć pojazd odpowiedni dla siebie i swojego budżetu. Dzięki wynajętemu samochodowi można dotrzeć w najpiękniejsze zakątki wyspy, nie martwiąc się czasem i tym że ktoś inny organizuje nam wycieczkę. Niestety wynajem auta na Cyprze do najtańszych nie należy. Mimo wszystko warto się na tę formę eksploracji wyspy zdecydować, gdyż zapewni nam masę niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Poprzedni artykułMydełka zapachowe – jakie mogą mieć zastosowanie?
Następny artykułUpominki z włóczki. Poznaj pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj