Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest dostarczenie do skóry substancji odżywczych, regenerujących i nawilżających. Powodują one poprawienie jej wyglądu. Zabieg ten wykonywany może być na niemal każdej części ciała, ale zazwyczaj są to twarz, dekolt, szyja czy dłonie. Mezoterapia igłowa daje nie tylko efekt odmłodzenia, ale i zapobiega wypadaniu włosów. Poza tym redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Czy warto się na taki zabieg zdecydować? Co trzeba na jego temat wiedzieć?

W jaki sposób przebiega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę na głębokość 2-3 mm specjalnego koktajlu zawierającego starannie dobrane substancje. Na ogół są to witaminy A, C i E czy kwas hialuronowy. Sam proces nakłuwania skóry mikroigłami nie jest zbyt przyjemny. Dlatego pacjentom podawane jest znieczulenie miejscowe, aby ten dyskomfort zminimalizować. Z zabiegów tego typu należy korzystać jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie pracują specjaliści.

Czy mezoterapia igłowa to zabieg dla każdego?

Mezoterapia igłowa to zabieg regenerujący, ale nie jest odpowiedni dla każdego. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku rozstępów, zmarszczek, cellulitu, nadmiernego wypadania włosów. Jednak nie powinny się na niego decydować kobiety ciężarne czy w okresie laktacji. Leczenie tego typu nie jest ponadto zalecane osobom chorującym na cukrzycę czy opryszczkę. Przeciwwskazaniami są poza tym infekcje skórne i stany zapalne. Mezoterapia igłowa jest zabroniona dla osób, które przyjmują leki przeciwkrzepliwe.

Czy zabieg ten powoduje jakieś skutki uboczne? Z uwagi na wykorzystanie w tym przypadku igieł najczęściej pojawiają się sińce i krwiaki. Pacjenci odczuwać mogą też pewien ból. Rzadziej dochodzi do reakcji alergicznych.

Mezoterapia igłowa – jak często ją powtarzać?

Mezoterapia igłowa przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Widoczne są one zaraz po zakończeniu kuracji. Skóra staje się o wiele bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Oczywiście zabieg należy powtarzać, zazwyczaj 3- razy co dwa tygodnie. Poza tym w celu podtrzymania rezultatów mezoterapię należy powtarzać przynajmniej co kilkanaście tygodni.

Mezoterapia igłowa cieszy się mimo to bardzo dużą popularnością. Pacjenci są bardzo zadowoleni z jej efektów. Są one widoczne przez długi czas.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem dobrze jest powstrzymać się od korzystania z sauny oraz solarium. Częstotliwość mezoterapii powinna być dostosowana do kondycji danej skóry i oczekiwanych rezultatów. Efekty widać w zasadzie od razu. Skóra staje się wygładzona i bardziej jędrna.

Po wykonaniu zabiegu przez kilka dni należy unikać intensywnego promieniowania słonecznego. Warto też zadbać o właściwą pielęgnację, która oparta musi być na nawilżaniu skóry.

Inne odmiany mezoterapii

Pewną odmianą mezoterapii jest mezoterapia mikroigłowa. W zasadzie jej efekty są podobne. Jednak zabieg ten wykonywany jest przy udziale specjalnego urządzenia wyposażonego w kilkanaście niewielkich igiełek. Nakłuwają one skórę w tym samym czasie. W ten sposób zwiększa się jej przepuszczalność. Potem w głąb trafiają specjalne substancje aktywne. Skóra staje się bardziej jędrna i nawilżona. Zmarszczki ulegają znacznej redukcji. Przy okazji zmniejszają się ewentualne przebarwienia i rozstępy. Zabieg należy oczywiście powtórzyć. Najlepsze rezultaty daje kilka serii wykonanych w tygodniowych odstępach czasu.

Poprzedni artykułUpominki komunijne – co podarować w tym szczególnym dniu? Praktyczne podpowiedzi
Następny artykułSkarpety wełniane – poznaj ich największe zalety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj