Technologia 3 Waves – innowacja w depilacji laserowej

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pozbycie się niechcianego owłosienia metodą laserową jest bardzo skuteczna, a nieustanny rozwój technologii sprawia, że pojawiają się nowe możliwości w przypadku tego zabiegu.

Depilacja laserowa wykorzystuje do swojego skutecznego działania wiązki lasera, które mają za zadanie uszkadzać cebulki włosa, a tym samym doprowadzić do jego wypadania. Obecnie na rynku pojawiła się nowa metoda, która jest jeszcze efektywniejsza – technologia 3 Waves. Czym jest depilacja laserowa? Jakie lasery wykorzystywane są w najnowszej technologii?

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykonywany jest w celu pozbycia się niechcianego owłosienia. Najczęściej z zabiegu korzystają kobiety, jednak również i panowie coraz chętniej udają się do gabinetów medycyny estetycznej w celu odbycia zabiegu. Depilacja laserowa polega na celowym uszkadzaniu cebulek włosów, które następnie obumierają. Laser emituje wiązkę światła, która jest wchłaniana przez melaninę. Ta z kolei zamienia je w ciepło, co doprowadzaj do przegrzania cebulek oraz mieszków włosowych. W konsekwencji włosy przestają odrastać i samoczynnie wypadają.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. Najczęściej wymaga to około czterech wizyt, ponieważ podczas terapii laserowej włosy są w różnych stadiach wzrostu. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów tuż przed pierwszą wizytą lekarze zalecają się ogolić w miejscu, w którym będzie przeprowadzany zabieg. Depilacja laserowa może być wykonana przy użyciu trzech różnych urządzeń:

  • lasera rubinowego – pierwszym rodzaj lasera, który znalazł swoje zastosowanie w użytku powszechnym, jednak pozwala na usunięcie tylko ciemnych włosków, natomiast jego źródłem światła jest rubin,
  • lasera aleksandrytowego – cechuje się dłuższą falą niż to jest w urządzeniu rubinowym, dlatego też jest nieco skuteczniejszy również w usuwaniu jaśniejszych włosków, jednak jego wadą jest to, że może być niebezpieczny dla ciemniejszej cery,
  • lasera diodowego – ma jeszcze dłuższe fale, które niszczą zarówno ciemna, jak i jaśniejsze włoski,
  • lasera neodymowo-jagowego – usuwa nawet najciemniejsze włoski, ale sam zabieg jest także boleśniejszy.

Technologia 3 Waves – połączenie mocy trzech laserów w jednym urządzeniu

Nowością natomiast jest technologia 3 Waves, która łączy w sobie aż 3 najefektywniejsze lasery. Specjalny laser Depilea, który można zobaczyć na stronie https://4med.eu/depilacja-laserowa-depilea/, podczas jednego impulsu emituje jednorazowo fale o trzech różnych długościach. Ma on wbudowane cechy urządzeń aleksandrytowych (755nm), diodowych (810nm) oraz Nd:Yag (1064nm). Dzięki temu technologia 3 Waves jest w stanie jeszcze skuteczniej usuwać niechciane owłosienie, bez konieczności wielokrotnego powtarzania zabiegu. Co istotne, zastosowanie takiego rozwiązania znacząco podnosi sam komfort depilacji, a przy tym cechuje się wysoką efektywnością. Depilacja laserowa wymaga przynajmniej czterech wizyt, natomiast technologia 3 Waves daje zadowalające efekty już po pierwszej terapii.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepsze obrazy na płótnie do jadalni?
Następny artykułJak dbać o blond włosy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj