Nie tylko powiększanie – jakie zabiegi wykonuje się w obrębie piersi?

Powiększanie piersi – w szczególności przy użyciu implantów silikonowych – jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Jak się jednak okazuje, w obrębie piersi można wykonywać również inne zabiegi, w tym między innymi pomniejszanie i podnoszenie piersi. Oto garść najważniejszych informacji o każdym z tych zabiegów!

Powiększanie piersi

Kobiety, które pragną powiększyć lub/i wymodelować piersi, wcale nie muszą decydować się na osiągnięcie celu poprzez wszczepienie implantów. Obecnie dostępna jest bardzo bezpieczna i znacznie mniej inwazyjna technika powiększania piersi tłuszczem – dzięki metodzie tej pacjentka nie tylko zyska wymarzony rozmiar i kształt piersi, ale jednocześnie… może pozbyć się niechcianego tłuszczu z okolic brzucha, bioder bądź ud!

Czas rekonwalescencji, z racji mniejszej inwazyjności zabiegu, jest stosunkowo krótki, bo wynosi około dwa tygodnie. W tym czasie pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz (otrzymany w klinice). Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, trwa około 1,5 godziny i nie pozostawia blizn.

Komu dedykowany jest zabieg powiększania piersi? Nie tylko kobietom, które uważają, że ich piersi są za małe. Na powiększanie piersi tłuszczem śmiało mogą zdecydować się panie, których piersi straciły kształt i elastyczność między innymi po porodzie. Jest to także bardzo dobra metoda na zniwelowanie asymetrii piersi wynikającej z wad wrodzonych. Ponadto można ją zastosować w ramach rekonstrukcji piersi, na przykład po mastektomii.

Pomniejszanie piersi

Zabieg zmniejszania piersi nie jest wcale nowością, choć na pewno jest mniej popularny niż zabieg powiększania piersi. Poddają się mu przede wszystkim kobiety, których zbyt duży rozmiar piersi utrudnia codzienne funkcjonowanie, wpływając negatywnie między innymi na stan kręgosłupa.

Operacja pomniejszania piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio od 2 do 3 godzin. Rekonwalescencja po zabiegu wynosi około 30 dni. W tym czasie pacjentka powinna unikać nadmiernej aktywności fizycznej, może natomiast normalnie brać prysznic (oczywiście wykluczone są długie, gorące kąpiele!).

Właściwie przeprowadzona operacja nie pozostawia dużych blizn. Ryzyko powikłań pooperacyjnych również jest niewielkie. Pomniejszone piersi mają bardzo naturalny, kształtny wygląd. Kobieta odzyskuje zaś komfort i radość codziennego funkcjonowania.

Podniesienie piersi

Wiele kobiet wcale nie marzy o piersiach większych lub mniejszych, ale o piersiach naturalnie podniesionych. Niestety te z wiekiem – pod wpływem grawitacji – a także częstokroć po porodzie opadają. Zabieg ich podniesienia polega na zmniejszeniu i podniesieniu brodawek oraz usunięciu nadmiaru skóry, co zapewnia właściwe napięcie.

Zabieg podniesienia piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, trwa średnio od 1 do 3 godzin. Czas rekonwalescencji to 2 do 3 tygodni. Przez okres około 30 dni pacjentka powinna unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Zabieg ten można łączyć z zabiegiem powiększenia piersi (zarówno poprzez implanty, jak i wszczepienie tłuszczu).

Bez względu na to, jaki zabieg w obrębie piersi rozważasz, pamiętaj o tym, aby decyzję o nim dobrze przemyśleć. Wybierz dobrą klinikę, zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom, bo bezpieczeństwo jest najważniesze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here