Lane perfumy – charakterystyka

Idąc do sklepu należącego do popularnej sieci drogeryjnej, każda pani chętnie sięga po lane perfumy, a nie te najdroższe. Dlaczego? W treści tego artykułu przybliżymy główne cechy i zalety takich pachnideł. Wtedy będzie można zrozumieć, że są równie ciekawym wyborem.

Garść informacji na temat lanych perfum

Perfumy te to w większości odpowiedniki, a więc różne zapachy, które są tylko inspirowane słynnymi markami. Dzieje się tak z konkretnego powodu. Chodzi o tak zwany patent. Kiedy jakaś firma wypuszcza nową linię perfum, to w większości przypadków nie ma żadnej możliwości, by została właścicielem patentu na zapach – jest on prawie taki sam przy odpowiednikach.

Odwzorowanie bowiem niepowtarzalności perfum lanych jest bardzo trudne. I do tego jest niezwykle żmudnym procesem. Mimo że będą wykorzystane identyczne proporcje jeden do jednego oraz odpowiednio dobrane składniki. Powielić dany aromat w obrębie takiej samej marki? To rzecz niemal niewykonalna.

Lane perfumy – zalety

Na szczęście mają one kuszącą cenę (kilkukrotnie tańsze z powodu niższych kosztów związanych z reklamą czy marżą) połączoną z dość wysoką jakością. Co więcej, można je zakupić w dowolnej pojemności – do koloru, do wyboru. Są poręczne – często do nabycia w w niewielkich eleganckich flakonach i specjalistycznych, szklanych pojemnikach, idealnie pasujących do każdej torebki.

Oczywiście to nie wszystkie plusy. Wyżej była wspomniana jakość. Tak – produkowane na bazie ciekawych m.in. francuskich kompozycji, są bardzo trwałe. Starczą na dość długi czas, a zapach wyczuwalny jest nawet po – uwaga! – kilkunastu godzinach na skórze od momentu pierwszego użycia. I oczywiście w każdej drogerii asortyment lanych perfum z pożądanym zapachem przyprawia o zawrót głowy.

Perfumy lana a oryginały – porównanie

Bardzo drogie produkty od największych korporacji są – jak już można było przeczytać – reklamowane są za pomocą kosztownej kampanii marketingowej przez setki (i więcej) osób. Nie jest to dziwne i nietypowe. Powód jest prosty. Chodzi tutaj o możliwie najwyższe zyski ze sprzedaży. Stąd klient musi za nie sporo zapłacić.

Z kolei opisywane ich przeróżne odpowiedniki nie wymagają tak szerokiej, potężnej promocji. Dlatego cena jest taka, że stać na nie każdą kobietę. Również tę mniej sytuowaną, bez góry pieniędzy w portfelu. Co ciekawe – lane perfumy często są połączeniem kilku nut zapachowych. I mimo że wraz z upływem czasu, ich zapach staje się delikatniejszy, to można go jeszcze wyczuć. To między innymi powoduje, że tak chętnie są one kupowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here